Tag: Derisa

Policia australiane habitet me pamjet që filmuan kamerat e sigurisë, disa besojnë se është lojë dritash – të tjerët janë të bindur se bëhet fjalë për UFO (Video)

20/02/2019

Videon e vetëtimës që e ka publikuar policia e Australisë ka nxitur reagime në rrjetet sociale. Derisa një pjesë e përdoruesve pretendojnë se në video ... Read More

Rrëzohet punëtori nga një ndërtesë në Ferizaj

19/02/2019

Një person derisa ishte duke punuar në një objekt në ndërtim e sipër është rrëzuar dhe ka pësuar lëndime trupore. Sipas raportit të policisë së ... Read More

Digjet një veturë në Fushë Kosovë (Foto)

18/02/2019

Një veturë e tipit “Peugeot”, ka marrë flakë derisa ishte në lëvizje në Fushë Kosovë. Ngjarja ka ndodhur në “Rrugën Dardania” të këtij qyteti, raporton ... Read More

Mike Tyson i kishte ofruar 10 mijë dollarë një rojës që të ndeshej me një gorillë në një kopsht zoologjik

18/02/2019

Derisa po shëtiste me ish-gruan e tij, Robin Givens, në një kopsht zoologjik në New York në vitin 1986, ai i kishte kërkuar rojës që ... Read More

Sejdiu: S’kam menduar që do të ketë tërheqje të njohjeve

17/02/2019

Presidenti i dikurshëm i Kosovës, Fatmir Sejdiu konsideron se derisa vendi ynë ndodhet në një fazë shumë serioze, liderët aktual duhet ta respektojnë Kushtetutën e ... Read More

Vdes një person në Pejë

12/02/2019

Një person ka humbur jetën derisa ishte duke pritur në një stacion të autobusëve. Rasti ka ndodhur në lagjen Dardania në Pejë. “Viktima mashkull K/Shqiptar, ... Read More

Majmunët ikën nga kopshti zoologjik, nëpërmjet trungut që e kishte rrëzuar era (Video)

10/02/2019

Vizitorët shikonin të habitur, derisa një grup majmunësh po iknin prej kafazeve të tyre në kopshtin zoologjik në Belfast të Irlandës. Ata shfrytëzuan një trung ... Read More

Zuri në grep një peshkaqen, me vështirësi e ktheu sërish në det (Video)

10/02/2019

Derisa po peshkonte në një plazh në Perth të Australisë, peshkatari hasi në shumë vështirësi, që ta nxjerrë nga uji kapjen që kishte bërë. Por, ... Read More

Douglas Costa përfshihet në një aksident komunikacioni, shpëton pa lëndime

04/02/2019

Futbollisti brazilian, Douglas Costa, është përfshirë në një aksident komunikacioni derisa po udhëtonte ndërmjet Livorno Ferraris dhe Santhia. Automjeti i tij, Jeep Cherokee, është përplasur ... Read More

Arratisen dy të burgosur nga Burgu i Smrekonicës

04/02/2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se dy të dyshuar, derisa ishin duke vuajtur dënimin, kanë arritur të arratisen nga burgu i Smrekonicës në ... Read More

Ngrit pesha, bën pompa e vrapon çdo ditë – 72-vjeçarja që i habit edhe të rinjtë (Video)

01/02/2019

Derisa shumica e të rinjve në vend të ushtrimeve fizike preferojnë video-lojërat dhe telefonat e mençur t’i mbajnë në duar, kështu nuk ndodh me një ... Read More

Katër tregues të qartë që në vend të dhjamit, gjatë ushtrimeve humbni muskuj

31/01/2019

A keni ndier ndonjëherë dobësim derisa keni qenë në palestër? Të gjithëve ndonjëherë u ndodh kështu. Nuk është e lehtë të dobësoheni dhe të humbni ... Read More