Tag: Derisa

Apple mund ta lansojë iPhone 11 me 10 shtator

20/08/2019

Shumicën e prezantimeve të rëndësishme, Apple i bën gjatë muajit shtator, derisa sa i përket këtij viti, ftesat ende nuk janë shpërndarë për ndonjë aktivitet ... Read More

Nëse shkoni së paku një herë në tualet gjatë natës, mbase vuani nga kjo sëmundje

11/08/2019

A keni nevojë të urinoni shpesh derisa jenë në gjumë? Jo vetëm që ju krijon bezdi, por urinimi natën mund të jetë shenjë që keni ... Read More

Laptopi i ri nga Samsung ka ngjashmëri të madhe me Microsoft Surface

06/08/2019

Samsung Galaxy Book S duket se është gati për prodhim, derisa ka ngjashmëri shumë të madhe me Microsoft Surface që është lansuar më herët. Reporteri ... Read More

Duka për dy Kombëtare: Edhe Spanja do të vuante po të ndahej Katalonia, si ne nga Kosova

24/06/2019

Duka ka thënë se Shqipëria duhet të bëj edhe më mirë në eliminatore të Europianit, derisa ka thënë se disa nga VIP-at e kanë braktisur ... Read More

Ja disa arsye, që tregojnë se duhet të hamë ngadalë

21/06/2019

Derisa jeni duke e shijuar një darkë apo drekë, është shumë e rëndësishme që ta konsumoni sa më ngadalë që ka mundësi. Këto janë disa ... Read More

Këto tri lule patjetër duhet t’i keni në dhomë

19/06/2019

Sipas studimeve, derisa ndodheni në gjumë truri pushon dhe ka nevojë për ajër cilësor, ndërkaq lulet janë më të mirat kur është fjala për lulet ... Read More

Gjendet një mjet i pashpërthyer në Podujevë

25/05/2019

Një person ka informuar se derisa ishte duke punuar kishte hasur në një mjet të dyshuar shpërthyes të tipit I-9. Rasti është raportuar të premten ... Read More

Jasharaj ka shpresë te Apeli, në rast nevoje thotë se do i drejtohen Brukselit

22/05/2019

Derisa Sindikata e Bashkuar e Arsimit të Kosovës ka zgjedhur të mos përfill vendimin e Gjykatës Themelore për kompensimin e orëve të humbura gjatë grevës ... Read More

A keni dhimbje gjatë periodave, ja pse ndodh?!

17/05/2019

Dhimbjet mund të jenë kaq të sikletshme, sa gjithçka duan është izolohen nga bota derisa periodat të shkojnë drejt fundit. Por pse ndodh kjo? Pse ... Read More

Modelja amerikane s’i duron bikinit në pjesën e sipërme, i heq dhe ‘djeg’ rrjetin

16/05/2019

23:59 | 05/15/2019 Modelja e njohur amerikane ka pozuar pa sytjena derisa gjoksin e mbulonte me duar. Modelja e njohur amerikane, Danielle Herrington, ka provokuar ... Read More

Grabitje e armatosur në një bankë në Vushtrri

15/05/2019

Dy punonjëse të një banke në Vushtrri kanë raportuar se derisa ishin duke punuar në një filial bankar, dy të dyshuar të panjohur të maskuar ... Read More

Vitaminat për fëmijë: A kanë nevojë vogëlushët për suplemente dhe si të dimë cilat vitamina u mungojnë?

09/05/2019

Fëmijët derisa rriten kanë nevojë për marrje optimale të vitaminave dhe mineraleve në mënyrë që të jenë të shëndetshëm dhe të zhvillohen drejt Jo rrallë ... Read More