Tag: desh

Lind në një autobus, fëmija do të udhëtojë falas deri në moshën 18 vjeçare

14/05/2019

Autobusi ishte nisur nga Barcelona për të arritur në Bruksel, por në Francë i`u desh të ndalonte urgjentisht për të pritur lindjen e një bebe. ... Read More

Kremi kundër diellit i rrezikshëm

10/05/2019

U desh vetëm një ditë përdorimi për disa përbërës të zakonshëm të kremit kundër diellit për të hyrë në qarkullimin e gjakut në nivele të ... Read More

Kjo vajzë i hante thonjtë aq shumë sa mjekëve iu desh t’ia prisnin gishtin

30/04/2019

Një gruaje u desh t’i amputohej gishti, pasi zhvilloi një formë të rrallë të kancerit të lëkurës, që u shkaktua nga ngrënia e thonjve. 20-vjeçarja ... Read More

Roma kalon në epërsi ndaj Inter me një gol spektakolar

20/04/2019

Është zhbllokuar rezultati në super derbin Inter – Roma. U desh të luhen vetëm 14 minuta lojë për të parë golin e parë, që ishte ... Read More

Gmail sjell funksionin e shumëpritur në për përdoruesit e iPhone dhe iPad

30/03/2019

U desh mëse 1 vit që Google të sillte gjestet e rrëshqitjes majtas dhe djathtas të Gmail nga Android në iOS. Google përditësoi ditën e ... Read More

“Kollitje masive” në aeroplan, pasagjerët futen në karantinë

06/03/2019

Ekuipazhi dhe udhëtarët në një aeroplan të Virgin u desh të mbaheshin në karantinë pas “shpërthimit të sëmundjes” gjatë fluturimit. Sipas mediave të huaja, përcjell ... Read More

Apeli shtyn vendimin për ankesën e Gruevskit

30/08/2018

30 August 2018 / 15:09 Gjykata e apelit e shtyu seancën, ku u desh të diskutohej për ankesën e ish-kryeministrit Nikola Gruevski për rastin Tanku. ... Read More

Vonohet përzgjedhja e atasheve ekonomike

05/08/2018

5 August 2018 / 15:14 Për dy muaj tashmë, siç ishte premtuar, u desh të fillojnë me punë atashetë ekonomikë, që i paralajmëroi Qeveria, por ... Read More

Cavani vazhdon të çalojë, Uruguai në frikë për ndeshjen me Francën

02/07/2018

Uruguai ka frikë për gjendjen fizike të Edinson Cavanit, i cili u desh ta lërë fushë ndaj Portugalisë. Shënuesi i dy golave u largua para ... Read More

Haye: Të gjithë të mëdhenjtë rikthehen për të triumfuar, Muhammad Ali ishte frymëzimi im

05/05/2018

David Haye u desh t’i nënshtrohej operacionit në vitin e kaluar, vetëm disa orë pas meçit ndaj Tony Bellew, të cilin u detyrua ta dorëzonte ... Read More

I ngecin gishtat në derën e trenit të ri, kaloi tri stacione derisa u shpëtua (Video)

16/04/2018

Udhëtares së paemëruar, që i ngecën në mënyrë misterioze gishtat në derën e trenit të ri, iu desh të qëndronte ashtu derisa kaloi nëpër tri ... Read More

Justin Kluivert – Djaloshi i Ajaxit që do të bëhet mbret

28/03/2018

Nuk iu desh më shumë se një vit, e tashmë e gjithë bota e futbollit e njeh y;in e ri të Ajaxit, Justin Kluivert, i ... Read More