Tag: dëshira

8 mënyra efikase për t’i rezistuar dëshirës për duhan

13/01/2020

Për shumicën e duhanpirësve, dëshira për të tymosur një cigare mund të jetë shumë e fuqishme. Por duhet të keni parasysh, kur ju vjen një ... Read More

Si të humbim peshë pa e shmangur ushqimin?

17/12/2019

Humbja e peshës paraqet sfidë të përgjithshme te secili që vuan nga kilogramët e tepërt. Dëshira për t’i humbur ato dhe për të pasur një ... Read More

A e vlerësoni mjaftueshëm të dashurën… ja çfarë e shtyn një femër drejt tradhtisë!

14/11/2019

Një femër tradhëton kur nuk ndihet e vlerësuar nga mashkulli që ka në krah. Dëshira për ta gjetur vlerësimin diku tjetër e bën një femër ... Read More

Ecja me ritëm të shpejtë është mënyra më e thjeshtë për ta zgjatur jetën

07/08/2019

Dëshira për të jetuar gjatë është diçka krejtësisht njerëzore. Megjithatë nuk ka përgjigje për këtë – ushqimi i shëndetshëm dhe largimi i shprehive të këqija ... Read More

Këto janë mitet e gabuara për rrezitjen, të cilat deri tani i kemi besuar

17/07/2019

Ndonjëherë dëshira për t’u rrezitur sa më shpejt dhe për një periudhë të shkurtët kohore, na bënë të kryejmë disa gabime fatale, që mund të ... Read More

Mos harxhoni më para për kremëra! Pastroni fytyrën në mëngjes me këto 2 përbërës dhe nuk do plakeni kurrë

05/07/2019

Ne të gjithë dëshirojmë të dukemi gjithnjë të rinj. Dëshira për të arritur këtë shpenzojmë kaq shumë para, por kjo është e gabuar, por më ... Read More

Si ta ruajmë ngjyrën e plazhit?

29/06/2019

Dëshira për pushimet e shumëpritura nuk shoqërohet vetëm nga joshja e detit apo diellit por edhe ngjyra çokollatë e lëkurë, aq e dëshiruar nga të ... Read More

Këto janë historitë që një femër i ka provuar të paktën një herë në jetë

08/06/2019

Në jetën e çdo femre ka meshkuj dhe pasione të djegura që mbeten të paharrueshme. Dëshira është një flakë zjarri në errësirë Ne e ndjekim ... Read More

Dëshira për ta parë Liverpoolin kampion e detyron Carragherin të vesh fanellën e Man Utd

24/04/2019

Dëshira për ta parë Liverpoolin kampion e detyron Carragherin të vesh fanellën e Man Utd Kush do ta kishte menduar, se legjenda e Liverpoolit, Jamie ... Read More

Njerëzit me personalitet të errët, preferojnë ushqime dhe pije të hidhëta

05/02/2019

Dëshira e shtuar për ushqim dhe pije të hidhëta, tregon se ai person ka tendenca prej psikopati. Nëse një person thjeshtë pëlqen të pijë kafe ... Read More

Vinicius Jr: Dua të luaj me Neymarin, te Real Madridi ose Brazili

28/01/2019

Sulmuesi brazilian, Vinicius Junior ka thënë se dëshira e tij është të luajë përkrah Neymarit dhe ai nuk shqetësohet nëse do të luajë së bashku ... Read More

Vajza i plotëson dëshirën nënës me kancer (Foto)

23/01/2019

Dëshira e një nëne me kancer për të parë vajzën e saj të martuar para se të vdiste është plotësuar. Cindy Davies u diagnostikua me ... Read More