Tag: “Dëshmorët

Aurela Gaçe i bashkohet protestës “Për Fëmijërinë e Vjedhur”, këngëtarja: Jam këtu për shumë vajza, është e frikshme çfarë po ndodh

04/06/2020

Dhjetra qytetarë në Tiranë kanë marshuar nga bulevardi ‘Dëshmorët e Kombit’ drejt sheshit ‘Nënë Tereza’ pas rastit të abuzimit seksual të 15 vjeçares në Babrru ... Read More

Nis protesta e opozitës në Tiranë (Video)

13/05/2019

Mbështetësit e opozitës kanë nisur të grumbullohen në Bulevardin Dëshmorët e Kombit. Megjithëse në reshje të vazhdueshme shiu, qindra mijëra protestues janë grumbulluar në sheshin ... Read More

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët në Katund të Ri të Pejës

11/05/2019

Sot në fshatin Katund i Ri të Pejës, janë përkujtuar dëshmorët dhe martirët, duke vënë kurora lulesh pranë varrezave të tyre. Për të bërë homazhe ... Read More

Zbulohet në Çirez lapidari i gjashtë dëshmorëve

30/04/2019

Në fshatin Qirez të Drenicës janë përkujtuar dëshmorët që kanë rënë për liri. Aty u zbulua edhe lapidari i dëshmorëve Zymer Ferati, Aziz Ferati, Osman ... Read More

Presidenti Thaçi dekoroi dëshmorët e Betejës së Majdanit dhe Melenicës me urdhrin “Hero i Kosovës”

26/04/2019

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, në Akademinë Përkujtimore për dëshmorët e rënë në Betejën e Majdanit dhe Melenicës, ka thënë se sot është ... Read More

Vidhen valuta në vlerë 70 mijë euro në një këmbimore në Ferizaj

16/04/2019

Në një këmbimore në rrugën ‘Dëshmorët e kombit’ në Ferizaj, mbrëmë ka ndodhur një vjedhje e rëndë. Disa persona të panjohur kanë vjedhur valuta në ... Read More

Tiranë, kujtohen dy pilotët që humbën jetën në krye të detyrës

06/04/2019

“Dëshmorët e Atdheut”, kapiten Florian Delia dhe toger Donald Hoxha u përkujtuan sot në Tiranë në trevjetorin e rënies në krye të detyrës. Në ceremoninë ... Read More

Dy dekada nga beteja e Shishmanit, nderohen 14 dëshmorët

29/03/2019

Sot në 20-vjetorin e rënies, kujtohen 14 dëshmorët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilët ranë heroikisht pas kalimit të kufirit në betejën e Shishmanit ... Read More

Veseli: Të flasësh për heronjtë në Skenderaj, është shumë e vështirë

26/03/2019

Me akademi përkujtimore në Skenderaj, janë kujtuar në 20 vjetorin e rënies dëshmorët Beqir Meha, Mustafë Qorraj, Ilir Lushtaku dhe Avdullah Kodra. Me këtë rast, ... Read More

Haradinaj: Nëse e tërheqim taksën, i bie që nuk kemi luftuar për të drejtën tonë

29/01/2019

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot ka marrë pjesë në Akademinë Përkujtimore për dëshmorët në Bishtazhin dhe Rogovë të Hasit, ku foli për taksën ndaj mallrave ... Read More