Tag: dëshmuar

Antitrupat e lamave luftojnë me efikasitet koronavirusin, zbulojnë shkencëtarët

15/07/2020

Antitrupat e lamave të Amerikës Latine kanë dëshmuar se luftojnë me sukses koronavirusin në testet laboratorike. Studiuesit thonë se këto anti-trupa mund të përdoren për ... Read More

Aktivitetet fizike që ju shmangin nga sëmundjet vdekjeprurëse

16/11/2019

Shumë studime janë bërë, duke dëshmuar për benefitet e mëdha, që ushtrimi i aktiviteteve fizike ka për shëndetin tonë.Duke filluar nga reduktimi i shtypjes së ... Read More

Këto janë ushtrimet që ju ndihmojnë të shmangni sëmundjet më vdekjeprurëse

11/11/2019

Shumë studime janë bërë, duke dëshmuar për benefitet e mëdha, që ushtrimi i aktiviteteve fizike ka për shëndetin tonë. Duke filluar nga reduktimi i shtypjes ... Read More

Për 20 vite luajti numrat e njëjtë në lotari, kanadezi fiton xhekpotin – 60 milionë dollarë

30/08/2019

Durimi është virtyt, apo jo? Të paktën këtë gjë e ka dëshmuar një burrë nga Kanadaja i cili kishte luajtur numrat e njëjtë në lotari ... Read More

Pacientet u besojnë standardeve dhe mjekësisë në Kosovë

09/08/2019

Pacientet vazhdojnë të besojnë në standardet dhe mjekësinë e klinikave në Kosovë.Rast për të dëshmuar një gjë të tillë është Klinika Amerikane “Dr. Behar Kusari”, ... Read More

Muaji në të cilin keni lindur ndikon në shëndetin dhe karakterin tuaj

06/07/2019

Shkenca moderne ka dëshmuar se planetët nuk kanë ndikim në jetët tona. Sidoqoftë, disa hulumtime të fundit tregojnë se sezoni në të cilin kemi lindur ... Read More

Arilena Ara nuk e ka aspak problem të shfaqet pa grim 

12/05/2019

10:57 | 05/12/2019 Arilena Ara ka publikua foto e pa grimuar. Këngëtarja Arilena Ara e ka dëshmuar edhe njëherë se nuk e ka aspak problem ... Read More

Vasfije Krasniqi-Godman me lot në sy para Kongresit Amerikan rrëfen tmerrin e përdhunimit

30/04/2019

Vasfije Krasniqi – Godman ka dëshmuar para Kongresit Amerikan, për tmerrin që kishte përjetuar gjatë luftës së fundit në Kosovë. Ajo me lot në sy, me ... Read More

Me këtë veshje të ngushtë, Kim dëshmon se nuk ka konkurrencë për trupin

29/04/2019

16:48 | 04/29/2019 Kim Kardashian e ka dëshmuar edhe një herë se nuk ka konkurrencë. Kim Kardashian nëpërmjet një postimi në Instagram i ka treguar ... Read More

Albërije Hadërgjonaj flet lidhur me paragjykimet që ka dëgjuar për vete

28/04/2019

Albërije Hadërgjonaj e ka dëshmuar edhe njëherë se është e hapur para publikut. Këngëtarja Albërije Hadërgjonaj gjatë një intervsite të fundit në “E diel” ka ... Read More

Diplomati zviceran parkoi veturën gabimisht në Prishtinë, reagon Ministria e jashtme e Zvicrës

27/04/2019

Një parkim i gabuar i veturës së saj diplomatike në Prishtinë, ka dëshmuar transparencën dhe përgjegjësinë që marrin institucionet e Zvicrës. Kjo pasi vetura e ... Read More

Yllka Kuqi pozon para pasqyrës, merr vëmendje me elegancë e provokim

25/04/2019

Yllka Kuqi ka marrë sërish vëmendjen para pasqyrës. Këngëtarja Yllka Kuqi e ka dëshmuar edhe njëherë se është e sigurtë në veprimet e saj andaj ... Read More