Tag: destinacioni

Performanca e Rita Orës në Zvicër nëpërmjet fotografive 

29/04/2019

Zvicra ka qenë destinacioni i radhës i Rita Orës. Këngëtarja shqiptare, Rita Ora, po e vazhdon turneun e saj nëpër vende të ndryshme të botës, ... Read More

Google Maps po e teston një aplikacion, që ua pamundëson shfrytëzuesve të humbasin rrugën (Foto)

11/02/2019

Shfrytëzimi i Google Maps për të marrë informacione, deri në arritjen te destinacioni i duhur, në të ardhmen pritet të bëhet edhe më i lehtë. ... Read More

Kosova e dyta për eksportet e Shqipërisë

17/01/2019

Italia ka mbetur destinacioni kryesor i eksporteve shqiptare edhe në vitin 2018. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT, te shteti përtej detit u shitën ... Read More

Sipas bastoreve sportive, Mourinho më afër Realit dhe Interit

19/12/2018

Jose Mourinho është i papunë, por për sa kohë? Cili do të jetë destinacioni i ardhshëm i trajnerit portugez? Pas largimit nga Manchester United, dy ... Read More

Barça e gatshme të shesë Suarezin, Arsenali dhe Chelsea favoritë për transferimin e tij

14/12/2018

Denis Suarez pritet të largohet nga Barcelona dhe destinacioni i ardhshëm mendohet të jetë Liga Premier. Një lëvizje në kampionatin anglez ka gjasa të bëhet ... Read More

Gazeta italiane: Tirana, destinacioni për të mos u humbur në festat e fundvitit

04/12/2018

Kryeqyteti i Shqipërisë, Tirana është renditur si destinacioni më i mirë për turistët italianë për festat e fundvitit. Gazeta italiane “Corriere della Sera” e ka ... Read More

Shqipëria destinacion turistik edhe gjatë vjeshtës (Video)

31/10/2018

Shqipëria mbetet destinacioni i preferuar për turistët dhe gjatë muajit tetor, pasi vendi ka një turizëm gjithëvjetor për shkak të klimës së favorshme. Turizmi është ... Read More

Gramshi perla e fshehur për turistët

20/09/2018

Në 6 muaj, Gramshi ishte destinacioni i preferuar i 14 e 500 turistëve vendas e të huaj. Ky informacion jepet nga strukturat e Bashkisë Gramsh ... Read More

Courtois drejt largimit nga Chelsea, pesë portierët që mund ta zëvendësojnë belgun

20/07/2018

Portieri belg, Thibaut Courtois pritet të largohet këtë verë nga Chelsea dhe destinacioni i tij i radhës mendohet të jetë Real Madridi. Blutë e Londrës ... Read More

Duket magjike për vizitorët, por “Disneyland” ka edhe anë të errëta

28/05/2018

Për shumë nga fansat e filmave të animuar, bota e “Disneyland” mund të jetë destinacioni i preferuar për ta vizituar së paku njëherë. Kështjellat mbretërore ... Read More