Tag: Detyrë

Nuk do të digjeni më asnjëherë; 3 mënyrat për të qëruar një vezë të zier pa u munduar

21/06/2019

Gjithkush ka një detyrë që e urren. Ndoshta është prerja e qepëve nga lotët që dalin ose të qëroni patatet. Por për disa është dhe ... Read More

Cakaj: Ibrahim Rugova, arkitekt politik i Kosovës

24/05/2019

​Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme i Shqipërisë, Gent Cakaj, ka kujtuar presidentin historik të Kosovës, Ibrahim Rugovën, duke e quajtur “arkitekt kryesor politik”. ... Read More

10 emrat më të përdorur deri më tani për vitin 2019

23/05/2019

Zgjedhja e një emri për fëmijën tuaj mund të jetë një detyrë shumë e vështirë. Disa zgjedhin një emër tradicional ose modern, disa të tjerë ... Read More

Cakaj tregon për tetë vendet që e njofin patentë shoferin e Shqipërisë

21/05/2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, Gent Cakaj ka njoftuar qytetarët e Republikës sw Shqiperisw pwr shtet qw njohin patentwshoferin e shtetit ... Read More

Cakaj takon Jagland, bisedojnë edhe për Kosovën

18/05/2019

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme në Qeverinë e Shqipërisë, Gent Cakaj, zhvilloi një takim me Sekretarin e Përgjithshëm të Këshillit të ... Read More

Cakaj në ministerialin e Këshillit të Evropës: Duhet forcuar organizata

17/05/2019

Ministri në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme i Shqipërisë Gent Cakaj, në ministerialin e Këshillit të Evropës në Helsinki të Finlandës tha se ... Read More

Cakaj me përfaqësues të Bundestagut: Inkurajuese mbështetja për hapjen e negociatave

15/05/2019

Gjatë vizitës së tij zyrtare në Berlin, Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj zhvilloi një seri takimesh me parlamentarë gjermanë, në kuadër të një ... Read More

Roth: Shqipëria meriton hapjen e negociatave.

14/05/2019

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj, po zhvillon një vizitë zyrtare në Berlin, në kuadër të ruajtjes dhe konsolidimit të një komunikimi ... Read More

Pandeli Majko: Fjalët nuk mund ta përshkruajnë dhimbjen për vdekjen e major Klodian Tanushit

10/05/2019

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko ka thënë se humbja e dy ushtarëve në detyrë është një lajm i dhimbshëm për familjarët dhe Forcat ... Read More

Hungaria: BE të çelë negociatat me Shqipërinë në qershor. E papranueshme shtyrja e vendimit

10/05/2019

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj me ftesë të Ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, Péter ... Read More

Ministri i Jashtëm i Hungarisë: Bashkimi Europian duhet t’i hapë negociatat me Shqipërinë në qershor

10/05/2019

Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, me ftesë të ministrit të Punëve të Jashtme dhe të Tregtisë të Hungarisë, Péter ... Read More

Cakaj: Në qershor presim marrjen e rekomandimit për hapjen e negociatave

06/05/2019

Ministri i Jashtëm në detyrë i Shqipërisë, Gent Cakaj, tha sot se në qershor Shqipëria pret vendimin për hapjen e negociatave të anëtarësimit të vendit ... Read More