Tag: detyruar

Për shkak të mbiemrit të gjatë, u detyrua të bëjë pagesë shtesë për biletë

08/10/2019

Aviokompania Thai Airways e ka detyruar një udhëtar të bëjë pagesë shtesë për biletë, për shkak të mbiemrit të gjatë, raportuan të shtunën mediat botërore. ... Read More

Kripa e detit për flokët

04/10/2019

Na ka ndodhur shumë herë që gjatë plazhit të jemi të detyruar t’i mbajmë flokët me kripën e detit për arsye të ndryshme. Flokët duken ... Read More

Fluturon pak mbi kokat e tyre, momenti kur turistët në Greqi “i lirojnë rrugën” aeroplanit

16/07/2019

Disa pushues janë detyruar t’i “lirojnë rrugën” një aeroplani, pasi ai po bënte një ulje të ulët në aeroportin Skiathos në Greqi. Sipas mediave të ... Read More

Mjekët operojnë urgjent 20-vjeçaren, shokohen nga ajo që shohin në stomak

26/06/2019

Një vajzë në Mumbai të Indisë është detyruar t’i nënshtrohet një operacioni urgjent për shkak të dhimbjeve të tmerrshme që i vinin nga stomaku.Ajo nuk ... Read More

Burri detyrohet t’i paguajë gruas pas divorcit 160 mijë euro, si kompensim për punët e shtëpisë

20/06/2019

Një burrë argjentinas është detyruar t’i paguajë ish-grus së tij gati 160 mijë euro, pasi ajo karrierën e saj për të rritur fëmijët dhe për ... Read More

Mbrojtësi i Tottenham pëson lëndim të rëndë, largohet nga loja

30/04/2019

Mbrojtësi i Tottenham, Jan Vertonghen, është detyruar të lëshojë fushën në ndeshjen kundër Ajax, pas një lëndimi të pësuar në hundë. Në Londër, po zhvillohet ... Read More

Ajax e detyron portierin e ri ta shkruajë 1.000 herë të njëjtën fjali

27/04/2019

Portieri Kjell Scherpen është detyruar të paguajë një ‘dënim’ të çuditshëm në futboll, për disa mendime të shprehura vite më parë. Kjell Scherpen, pas përfundimit ... Read More

Molliqaj: Vetëvendosje më ka mbështetur për muri, iu kam thënë të mos e hapim betejën e “SHIK”-ut (Video)

12/04/2019

Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se ka qenë i detyruar të tregojë për lidhjet e Glauk Konjufcës me SHIK-un. Molliqaj, në “Debat Plus” ... Read More

Bebe Rexha shtatzënë? Këngëtarja zbulon të vërtetën

05/04/2019

15:39 | 04/05/2019 Këngëtarja, Bebe Rexha është ndier përsëri e detyruar të flasë për format e trupit të saj, vetëm pak javë pasi pretendoi se ... Read More

Tension mes policisë dhe protestuesve në Tiranë

21/03/2019

Hedhja e kapsollave, tymueseve dhe flakadanëve në drejtim të policisë dhe oborrit të Kuvendit të Shqipërisë ka detyruar policinë që të përdorë ujin. Flakadanët kanë ... Read More

Publikohen kontratat që ua pamundësonin punëtorëve të Michael Jacksonit që të flisnin për keqtrajtimin e djemve të vegjël nga ai

09/03/2019

Michael Jackson i ka detyruar të punësuarit e tij të nënshkruajnë kontrata ligjore, përmes të cilave i ka bërë të heshtin dhe ua ka pamundësuar ... Read More

Ushtrimi prej dy minutave rregullon apetitin: Do të humbni peshë me shpejtësi marramendëse!

27/02/2019

Prandaj nuk jeni të detyruar të përkufizoni ushqimin as të mbani dietë Mjeshtrit e Qi-gongut kinez theksojnë që kjo teknikë 100% bllokon ndjenjën e urisë, ... Read More