Tag: dhëmbët

Largoni të gjitha gurëzat nga dhëmbët për vetëm një minutë

15/08/2019

Ne të gjithë duam të mbajmë higjienën e gojës dhe të kemi dhëmbët më të bukur dhe më të bardhë. Prandaj, ne shpesh blejmë preparate ... Read More

Mbajeni këtë përzierje në gojë për 60 sekonda dhe hiqni të gjitha gurët nga dhëmbet

12/08/2019

Ne të gjithë duam të mbajmë higjienën e gojës dhe të kemi dhëmbët më të bukur dhe më të bardhë. Prandaj, ne shpesh blejmë preparate ... Read More

Këto ushqime nuk rekomandohen kurrsesi nga dentistët

06/08/2019

Sipas ekspertëve krahas ëmbëlsirave dhe verës që janë shkaktarë që ne kemi probleme me dhëmbët, ekzistojnë edhe disa ushqime të tjera që nuk kemi informacion ... Read More

Rregullat që duhet t’i ndiqni për dhëmbë të bardhë dhe të pastër

12/06/2019

Jo vetëm që dhëmbët iu ndihmojnë të hani dhe të flisni, por ata bëjnë që të dukeni më të bukur.Nëse doni që të keni dhëmbë ... Read More

Si t’i zbardhni dhëmbët për 2 minuta

13/05/2019

Nëse jeni duke kërkuar të zbardhoni dhëmbët tuaj, mos shpenzoni para në produkte të shtrenjta. Mjafton të shkoni në kuzhinën tuaj. Gjithçka që iu duhet ... Read More

Cili dhëmb ju dhemb? Kjo zbulon problemin me organin e caktuar, edhe pse tingëllon e pabesueshme

13/04/2019

Problemet me dhëmbët e caktuar tregojnë problemet me organet e caktuara. Ekspertët thonë se si dhëmbët e përparmë janë ngushtë të lidhur me veshkat, fshikën ... Read More

Peshkatari arriti të shpëtonte nga hipopotami që e mbajti të bllokuar për dhjetë minuta (Video)

07/01/2019

Mathew Wanjiuku është me fat që ka mbetur gjallë, pasi shpëtoi nga dhëmbët e një hipopotami të uritur, që e mbajti të bllokuar për dhjetë ... Read More

Kinë, hapet festivali i akullit dhe borës (Foto/Video)

03/01/2019

Nëse mendon se i ftohti, që të bën të të kërcasin dhëmbët, është pjesë e argëtimit kur udhëton, atëherë Festivali ndërkombëtar i Harbinit, i skulpturave ... Read More

Mungesa e vitaminës D – kërpudhat janë burim i mahnitshëm i vitaminës së diellit

21/12/2018

Vitamina D është e domosdoshme për trupin, pasi që i mban eshtrat, dhëmbët dhe muskujt të shëndetshëm. Me mungesë të vitaminës D, trupi e ka ... Read More

Vitamina D – pija më e mirë e mëngjesit për ta parandaluar mungesën e saj

06/12/2018

Vitaminat D përdoret nga trupi për t’i mbajtur të shëndetshëm muskujt, dhëmbët dhe eshtrat. Trupi e përdor vitaminën për ta rregulluar sasinë e kalciumit apo ... Read More

U mundua ta ushqen gjarprin me lepur të ngordhur, e pëson keq kur ia ngul dhëmbët në dorë (Video, +18)

27/11/2018

Ky është momenti rrëqethës kur një gjarpër mbi dy metra i gjatë i ngul dhëmbët e mprehtë në dorën e pronarit të tij, që e ... Read More

Tetë mënyra efektive për të ndaluar dhimbjen e dhëmbit në kushte shtëpie

10/11/2018

Dhimbjet e dhëmbëve janë vërtet të vështira. Kush ka probleme të vazhdueshme me dhëmbët e di sesa e vështirë është t’i përballosh ato. Ndonjëherë kemi ... Read More