Tag: dhënë

Jahjaga: Drejtësia dha verdiktin e saj për vrasjen e Donjeta Pajazitit

25/03/2019

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka deklaruar se drejtësia më në fund ka dhënë verdiktin për vrasjen e Donjeta Pajazitit. Jahjaga, pbrmes një postimi në ... Read More

Duka nuk e përjashton mundësinë që ky trajner ta marrë drejtimin e Shqipërisë

23/03/2019

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, ka dhënë prononcimin e tij të parë pas shkarkimit të Christian Panuccit nga stoli i Kombëtares,Ai ka ... Read More

Tifozët e duan Besnik Hasin në vend të Christian Panuccit

23/03/2019

Tifozët shqiptarë kanë dhënë mendimin e tyre se kë do ta duan në stolin e Kombëtares shqiptare dhe ai është, Besnik hasi.Presidenti i FSHF-së, Armand ... Read More

Varroset shtatëvjeçari që u vra në Zvicër

23/03/2019

I është dhënë lamtumira e fundit shtatëvjeçarit nga Lipjani, i cili u vra ditë më parë nga një grua 75 vjeçare në Zvicër. Ilias Mahmuti, ... Read More

Lenjani e paralajmëroi Panuccin: Ti je vetëm kalimtar

23/03/2019

Christian Panucci i ka dhënë lamtumirën Shqipërisë dhe më së shumti kanë përfituar lojtarët të cilët kanë pasur probleme me italianin, veçuar së fundmi Strakosha ... Read More

Çfarë humbje për Ermal Mamaqin! Kejvina Kthella do ju bëjë të dridheni, publikon foto tunduese

21/03/2019

U largu nga  emisioni ‘Xing’ për t’i dhënë vetes një mundësi më të mirë në Itali. Modelja la në mes angazhiomin me emisionin e Ermal ... Read More

Vrasja në Lipjan, policia jep detaje

21/03/2019

Policia e Kosovës ka dhënë detaje rreth vrasjes që ndodhi mbrëmë në rrugën “Bajram Gashi” në Lipjan, ku u vra një punëtor i një kazinoje. ... Read More

SBASHK-u nuk zmbrapset: Nuk kompensohen orët e humbura gjatë grevës

20/03/2019

Përkundër afatit të dhënë nga ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, që SBASHK-u të reflektojë për të kompensuar orët e humbura gjatë grevës, ... Read More

Adnan Merovci sqarohet për deklaratën e tij se “Thaçi donte të punonte te Rugova”

19/03/2019

Autori i librit “Kështjella e (mos) marrëveshjes”,  Adnan Merovci, ka dhënë një sqarim shtesë lidhur me intervistën e tij në emisionin “Debat Plus”, ku ka ... Read More

Drejtori i bordit të Telekomit e publikon sot dorëheqjen e dhënë vitin e kaluar

19/03/2019

Drejtori i Bordit në Telekom, Fidel Krasniqi në dhjetor të vitit të kaluar ka dhënë dorëheqje nga detyra e tij si drejtor. Krasniqi dorëheqjen e ... Read More

Sherifi: LDK dhe VV nuk i dinë arsyet pse e kanë dërgu në Kushtetuese ligjin për dialog (Video)

19/03/2019

Shefi i grupit parlamentar nga Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në intervistën ditore dhënë Telegrafit, ka thënë se as Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe as ... Read More

Sherifi: Taksa nuk e rrëzon këtë Qeveri, NISMA e ka propozimin për daljen nga kjo situatë (Video)

19/03/2019

Shefi i grupit parlamentar nga Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në intervistën ditore dhënë për Telegrafin me gazetarin Muhamet Hajrullahu ka folur rreth qëndrimit se si ... Read More