Tag: dhimbje

Ky ushtrim do t’ju ndihmojë shumë të largoni dhimbjet e shpinës

24/07/2019

Dhimbjet e shpinës zakonisht janë dhimbje në fund të shpinës. Zakonisht ato nuk kanë ndonjë shkak serioz dhe zakonisht ato kalojnë pas një kohe.Por gjithsesi ... Read More

Ky ushtrim do ju ndihmoj shumë të largoni dhimbjet e shpinës

23/07/2019

Dhimbjet e shpinës zakonisht janë dhimbje në fund të shpinës. Zakonisht ato nuk kanë ndonjë shkak serioz dhe zakonisht ato kalojnë pas një kohe.Por gjithsesi ... Read More

Këtë nuk guxoni ta bëni nëse keni dhimbje në shpinë

20/07/2019

Miliona njerëz në botë çdo ditë luftojnë me dhimbje në shpinë dhe pothuajse çdo person në të paktën një herë gjatë periudhës së jetës ndjen ... Read More

Si të veproni kur keni tension të ulët të gjakut?

14/07/2019

Nëse në mëngjes pa arsye zgjoheni të pangopur me gjumë, shpesh keni dhimbje koke, keni marramendje, jeni të molisur, keni rrahje të fortë të zemrës, ... Read More

Në fillim enjtet truri dhe shumë shpejt jep efektin vdekjeprurës! Kurrë mos e konsumoni këtë frut me barkun bosh

04/07/2019

Qindra fëmijë kanë vdekur në Indi pasi u zgjuan nga kriza të mëdha dhe dhimbje koke të tmerrshme. Pasi u bënë shumë kërkime për të ... Read More

Ankohej vazhdimisht për dhimbje veshi, e tmerrshme cka i gjejnë mjekët brenda tij

01/07/2019

Një grua kishte dhimbje të mëdha në vesh, dhe kështu vendosi të shkojë te mjeku për t’u kontrolluar dhe parë se çfarë po ndodhë me ... Read More

Ushqimet që duhet të konsumoni kur keni probleme me kapsllëkun

05/06/2019

Shumë njerëz që vuajnë nga kapsllëku, kanë dhimbje gjatë jashtëqitjes dhe shpesh kanë tendosje, fryrje dhe ndjesinë e një zorre të mbushur.Pothuajse çdo njeri mund ... Read More

Si ta trajtoni migrenën pa ilaçe

02/06/2019

Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur.Këto dhimbje koke të forta, shpesh herë nga njëra anë dhe ... Read More

Ekspertët tregojnë si të lehtësohet migrena pa ilaçe

02/06/2019

Mund të duket e habitshme por shkaku i saktë i migrenës është ende i panjohur. Këto dhimbje koke të forta, shpesh herë nga njëra anë ... Read More

Dhimbjen e muskujve pas ushtrimeve, largojeni duke ngrënë xhenxhefil

01/06/2019

Shumë njerëz pasi bëjnë ushtrime kanë dhimbje në muskuj.Sipas Helathline, për të larguar dhimbjet në muskuj duhet të përdorni xhenxhefil pasi ndihmon në qetësimin e ... Read More

Ja në cilat rrethana nuk preferohet të konsumohet Paracetamoli

31/05/2019

Paracetamoli përdoret për të trajtuar dhimbje të ndryshme deri në zëvendësimin e Aspirinës.Paracetamoli vjen në formën e tabletave dhe shurupit. Doza e rekomanduar për të ... Read More

Në çfarë rrethana nuk preferohet të konsumohet paracetamoli?

30/05/2019

Paracetamoli përdoret për të trajtuar dhimbje të ndryshme deri në zëvendësimin e aspirinës. Paracetamoli vjen në formën e tabletave dhe shurupit. Doza e rekomanduar për ... Read More