Tag: dhimbjet

Dhimbjet e kokës zvogëlohen nëse e reduktoni konsumimin e kripës

11/07/2019

Nëse vuani nga dhimbjet e kokës, atëherë është mirë ta ndryshoni mënyrën e të ushqyerit.Hulumtuesit amerikanë kanë zbuluar se duke e zvogëluar sasinë e kripës ... Read More

Metodat magjike për ta larguar dhimbjen e dhëmbit

07/07/2019

Dhimbjet e dhëmbëve janë të tmerrshme, por fatmirësisht ekzistojnë disa receta të cilat mund t’jua lehtësojnë makthin. Kjo nuk do të thotë se duhet të ... Read More

Keni dhimbje gjoksi? Ja arsyet kryesore

27/06/2019

Dhimbjet e gjoksit janë shpeshherë të padurueshme për një shumicë nga ne. Megjithatë, burimi i shkaktimit të dhimbjes shpeshherë mbetet i panjohur tek ata që ... Read More

Nëse ke dhimbje shpine, këto janë pozicionet ideale për zonat specifike!

24/05/2019

Rreth 80% e popullsisë botërore ka vuajtur nga dhimbjet e shpinës të paktën një herë në jetë Ngushtësisht me problematikën në fjalë lidhet pozicioni i ... Read More

Pas përdorimit të këtij ilaçi shtëpiak, më asnjëherë nuk do të ndjeni dhimbje të nyejve, shpinës apo eshtrave

23/05/2019

Qëndrimi i gabuar ulur është arsyeja kryesore se përse shfaqen dhimbjet në shpinë, këmbë dhe nyej, sipas shkencëtarëve. Nëse vuani nga dhimbja e vazhdueshme në ... Read More

A keni dhimbje gjatë periodave, ja pse ndodh?!

17/05/2019

Dhimbjet mund të jenë kaq të sikletshme, sa gjithçka duan është izolohen nga bota derisa periodat të shkojnë drejt fundit. Por pse ndodh kjo? Pse ... Read More

Simptomat e frikshme që zakonisht nuk janë asgjë serioze

02/05/2019

Dhimbjet e pashpjeguara të gjoksit, marramendja, shenjat në lëkurë… Posa të ndodhin këto, ne nxitojmë t’i shikojmë simptomat në “Google” dhe përfundojmë duke gjetur sëmundje ... Read More

Përdoruesit e kokainës përjetojnë qarkullim abnormal të gjakut dhe rrezik nga sëmundjet e zemrës

12/04/2019

Përdoruesit e kokainës që ankohen nga dhimbjet e gjoksit mund të kenë qarkullim abnormal të gjakut në enët më të vogla të zemrës, i cili ... Read More

Dhimbjet, shenjë paralajmëruese e sëmundjeve

08/02/2019

Dhimbjet janë një ndjenjë e pakëndshme dhe ndër shenjat më të shpeshta të sëmundjeve. Përmes tyre, trupi na paralajmëron se me të nuk është diçka ... Read More

Çka i shkakton dhimbjet e kokës në mëngjes?

01/02/2019

Dhimbjet e kokës që shfaqen në mëngjes mund të kenë shkaktarë të ndryshëm. Këto dhimbje mund t’i përjetoni pas një nate me gjumë të dobët, ... Read More

Gjatë vitit 2019 janë kryer 1640 stentime në QKUK

19/01/2019

Rifat Rama, 46 vjeç, me durim po kalon dhimbjet e një ndërhyrjeje të shpejtë në zemër, të domosdoshme për t’ia shpëtuar jetën. Menjëherë pasi është ... Read More

Keni zënë shtratin nga gripi dhe i ftohti? Tetë këshilla për ta kaluar

15/01/2019

Gripi dhe ftohja nuk kanë një kurë të përcaktuar. Simptomat para janë dhimbjet e grykëve që në mëngjes, më pas kolla apo temperatura që tregojnë ... Read More