Tag: dhjetë

“Titanik”, Janakievskit i shfuqizohet arresti shtëpiak

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:33:49+02:00 Gjykata Penale para dhjetë ditëve anuloi arrestin shtëpiak për ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, për rastin Titanik, që ka të bëjë ... Read More

I ndërpritet masa e arrestit shtëpiak ish-ministrit Janakievski, në rastin “TITANIK”

15/04/2019

S A 2019-04-15T12:33:41+02:00 Gjykata penale përafërsisht para dhjetë ditëve i ka ndërprerë arrestin shtëpiak ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski në lëndën e PSP-së, ... Read More

“Zhan Mitrev”, bashkëpunim me resorin e shëndetësisë

10/04/2019

Alsat 2019-04-10T16:54:13+02:00 Më shumë se dhjetë ndërhyrje kardiologjike tek fëmijët janë kryer në Klinikën Zhan Mitrev, që kur ekipi i kardiokirurgjisë shtetërore ka kaluar tek ... Read More

2000 nxënës tregojnë njohuritë e tyre në gjuhën angleze

16/03/2019

Sot mbi 2000 nxënës garojnë për dije nga 20 komunat e Kosovës në garën e dhjetë në gjuhën angleze në nivel të Kosovës. Kolegji “Mehmet ... Read More

Salma Hayek për martesën dhe amësinë: Jam e lodhur, nuk do të gënjej

11/03/2019

22 minuta më parë / E përditësuar 0Shares Salma Hayek dhe François-Henri Pinault janë të martuar tashmë dhjetë vjet, por aktorja simpatike shpesh nuk i ... Read More

Salm Hayek për martesën dhe amësinë: Jam e lodhur, nuk do të gënjej

11/03/2019

Salma Hayek dhe François-Henri Pinault janë të martuar tashmë dhjetë vjet, por aktorja simpatike shpesh nuk i pëlqen të flasë për mënyrën se si u ... Read More

Lakersat edhe një hap larg “paly-off”, pësojnë humbje kundër Nuggets

07/03/2019

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Los Angeles Lakers është gjithnjë e më larg paraqitjes në fazën ... Read More

Shqipëria do të lejojë importin e automjeteve të vjetra

24/02/2019

Qeveria e Shqipërisë do të rihapë importin e automjeteve me moshë mbi dhjetë vjet. Vetëm dy muaj pas hyrjes në fuqi, vendimi i cili ndalon ... Read More

Messi ende lojtari më i paguar në botë, asnjë lojtar i klubeve gjermane në Top-10

08/02/2019

E përditshmja franceze, “L’Equipe” ka publikuar një listë prej dhjetë lojtarëve më të mirë në Evropë. Nuk është çudi që në vendin e parë është ... Read More

“Historia e një fëmije që u rrit dhe u bë i famshëm, por harroi prindërit e tij”: Artistja e animacioneve me rërë lë pa fjalë të gjithë në sallë, përfshirë edhe jurinë (Video)

06/02/2019

Një artiste e talentuar e animacioneve me rërë që fitoi “Ukraine’s Got Talent” dhjetë vjet më parë ka lënë pa fjalë gjyqtarët dhe audiencën me ... Read More

52 gjoba ditën e djeshme dhe janë larguar 74 automjete

24/01/2019

24 Janar 2019 / 9:48 Një person është lënduar më rëndë, ndërsa dhjetë më lehtë në tetë aksidente që gjatë 24 orëve kanë ndodhur në ... Read More

James Harden i Houstonit me rekord personal, realizon 61 pikë kundër New Yorkut

24/01/2019

Mbrëmë janë zhvilluar dhjetë ndeshje në ligën më të fortë të basketbollit në botë. Mbrëmja në ligën NBA u shënua nga James Harden, i cili ... Read More