Tag: dhjetëra

Gjermania aksion kundër gjuhës së urrejtjes online

08/06/2019

Policia gjermane ka bastisur dhjetëra shtëpi në mbarë vendin si pjesë e një fushate të zbatimit të ligjit kundër gjuhës së urrejtjes në internet. Zyra ... Read More

20 vjet nga masakra e Vushtrrisë

22/05/2019

Sot bëhen 20 vjet nga Masakra e Vushtrrisë ku brenda pak orësh në këtë qytet jeta e dhjetëra personave u ndërpre nga forcat policore, ushtarake ... Read More

Grajqevci: Ekzistojnë mijëra fotografi e videoincizime për krimet serbë në Kosovë

18/05/2019

Ka dhjetëra e mijëra fotografi, dokumentacion dhe mijëra orë incizime të krimeve të luftës që Serbia i ka bërë në Kosovë. Kështu thotë kryetari i ... Read More

Shqipëri: Opozita përsëri në protestë, Rama fton për dialog

12/05/2019

Pas ngjarjeve të protestës së të shtunës mbrëma në Tiranë, ku dhjetëra policë e qytetarë mbetën të lënduar nga përplasjet e dhunshme mes vete, 84 ... Read More

Në Shqipëri fermerët përdorin stimulant dhe hormone për rritjen e domates dhe shalqirit!

23/04/2019

Javët e fundit, në redaksinë e emisionit “Fiks Fare” mbërritën dhjetëra ankesa dhe foto për cilësinë e domateve. Sipas tyre, domatja është e pakonsumueshme, pasi ... Read More

180 mijë bletë të gjalla gjenden në çatinë e katedrales Notre Dame

20/04/2019

Dhjetëra mijëra bletë i kanë mbajtura zjarrit shkatërrues që pushtoj katedralen Notre Dame. 180.000 bletët që jetonin në kulmin e katedrales janë zbuluar të gjalla, ... Read More

Kthehen dhjetëra kosovarë nga Siria, Tahiri sot jep detajet

20/04/2019

Dhjetëra kosovarë që kanë qenë në zonat e luftës në Siri janë kthyer mbrëmë në Kosovë me një aeroplan i cili ka mbërritur në orës ... Read More

Hoxha në Portugali: Ne besojmë në vizionin e BE-së, si alternativë e vetme e vlerave të qëndrueshme

08/04/2019

Konferenca Globale Horasis, e cila po mbahet në Portugali, në prani të qindra pjesëmarrësve nga dhjetëra vende të botës, Ministrja e Integrimit Evropian, Dhurata Hoxha, ... Read More

Eksodi i të rinjve drejt Gjermanisë nuk ka të ndalur

30/03/2019

Alsat 2019-03-30T14:21:05+01:00 Në këtë Institut në Shkup, çdo të premte në mëngjes dhjetëra të rinj hyjnë në provimin e gjuhës gjermane. Ky është njëri nga ... Read More

Ka hetime, por jo edhe të akuzuar për dëbimin e shtetasve turq

25/03/2019

Dhjetëra shkelje të evidentuara nga Komisioni Hetimor Parlamentar për veprimet e institucioneve të sigurisë gjatë dëbimit të gjashtë shtetasve turq, nuk kanë mjaftuar ende që ... Read More

Deputetja Vokshi: Nxënësit u helmuan, Drejtoria e Arsimit dhe Ministria e Shëndetësisë fshehën ngjarjen

20/03/2019

Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi shkruan se dhjetëra fëmijë rrezikuan jetën në Bulqizë, pasi dyshohen se u helmuan nga lëndë kimike, në përbërje të ... Read More

Vesa Luma e trishtuar nga sulmi në Zelandë të Re: Qëndroni të fortë

15/03/2019

Në qytetin Christchurch të Zelandës së Re sot (e premte) kanë mbetur të vrarë 49 persona dhe dhjetëra tjerë të plagosur, kur persona të armatosur ... Read More