Tag: Dhjetor

Shërbimet mobile do të zëvendësojnë mungesën e mjekëve në zona rurale

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 22:15 Ministi i Shëndetësisë Venko Filipçe në edicionin e sotëm të emisionit “Magazina Ekonomike” në televizionin Alsat ka shpjeguar zgjidhjen e ... Read More

S’ka përgjigje nga Hungaria për ekstradimin e Gruevskit

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 19:55 I relaksuar, me kafe e muhabet dhe drekë në një restorant në Budapest. Pas një muaji në arrati, një portal ... Read More

Hapen ofertat e furnizuesve universal të energjisë elektrike

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 19:27 Furnizuesi EVN dhe ELEM Trejd janë kompanitë që dorëzuan oferta për furnizues universal të energjisë elektrike. EVN Furnizim ofroi 14,4 ... Read More

Todorovi dhe gjyshi i Tamarës, në vendin e incidentit

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 19:00 Ish ministri i Shëndetësisë Nikolla Todorov dhe gjyshi i Tamarës, Lupço Stojanovski u takuan sot në rikonstruktimin e ngjarjes së ... Read More

Qeveria dorëzon në Kuvend amendamentet për ndryshimet kushtetuese

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 17:50 Në seancën e fundit të Qeverisë janë miratuar katër amendamentet për ndryshimet kushtetuese. Materialet janë dorëzuar në Kuvend për fazën ... Read More

Zëdhënësi i qeverisë hungareze: Azili i Gruevskit, në përputhje me rregullat ndërkombëtare

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 17:44 Zëdhënësi i qeverisë hungareze Zolltan Kovaç gjatë një konference për shtyp në Bruksel tha se të gjitha procedurat lidhur me ... Read More

Serbia humb mbi 23 milionë euro pas vendosjes së tarifës nga Kosova

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 17:09 Që nga vendosja e tarifës doganore nga Qeveria e Kosovës në 100 për qind për produktet më origjinë nga Serbia ... Read More

Gjorçev kërkon amnisti të plotë për 27 prillin

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 16:44 Për njoftoi në lidhje me draft-ligjin për amnisti, deputeti i VMRO-DPMNE-së Vllatko Gjorçev tha se qëndrimi i tyre është parimor ... Read More

Video nga qëndrimi i Gruevskit në Hungari

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 15:42 Pas fotos së djeshme sot mediat hungareze publikuan një video, ku shihet ish -kryeministri Gruevski, duke drekuar në një restorant ... Read More

Gjenerali i NATO-s, Fogo: Koha që Maqedonia të anëtarësohet në NATO

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 15:32 Komandanti i Komandës së Përbashkët të Forcave Aleate në Napoli, Xhejms Fogo thotë se ka ardhur koha që Maqedonia të ... Read More

Kuvend, miratohet teksti i Draft-Ligjit për amnistinë

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 14:56 Nëngrupi për pajtim në Kuvend miratoi tekstin e draft-ligjit për amnistinë e 27 prillit. Dispozitat nuk parashikohet të amnistojnë veprat: ... Read More

Deskoska: Ligji kundër korrupsionit, së shpejti

12/12/2018

12 Dhjetor 2018 / 14:05 Ligji për parandalimin e korrupsionit i cili do të rregullojë edhe ngecjet në Komisionin anti-korrupsion, do të miratohet së shpejti, ... Read More