Tag: dhunë

Si ta kuptosh që nëna jote vuan nga çrregullimet e personalitetit

28/05/2019

“Ushtronte edhe dhunë psikologjike; më mbushte mendjen se isha njeri i neveritshëm me sjelljen time sepse po të kundërshtoje mamanë, e tillë ishe. …Ajo tani ... Read More

Stresi gjatë shtatzënisë i bën fëmijët më rezistent mendërisht

02/05/2019

Ai zbuloi se problemet psikiatrike ishin më pak të shpeshta në fëmijët e lindur në komunitete me dhunë të lartë, ku nëna kishte vuajtur nga ... Read More

Goditje me dru e prerje me thikë, shqiptari maltreton gruan se nuk zbatonte Kanunin

17/04/2019

Një 34-vjeçar shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet për dhunë ndaj gruas. Sipas mediave italiane, 34-vjeçari me inicialet J.S., keqtrajtonte gruan e tij 26-vjeçare, ... Read More

Burri rrah gruan në Deçan

28/03/2019

Një person është arrestuar i cili në vazhdimësi kishte ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes së tij. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të martën rreth ... Read More

Grabisin dhe rrahin hajnat, arrestohen

09/03/2019

Dy persona janë rrëmbyer dhe futur me dhunë në një veturë në Mitrovicë, kjo pasi dyshohet se ata kishin vjedhur në një shtëpi të dy ... Read More

Tërheqje pas 5 orësh dhune: Protestuesit tentuan të hyjnë në Kryeministri

16/02/2019

Nisi me lule, por vazhdoi me akte dhune, zjarr dhe gaz lotsjellës protesta e opozitës në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”. Protesta ishte një marshim i ... Read More

“Antikorrupsioni”, VMRO-ja propozon 37 amendamente

16/01/2019

16 Janar 2019 / 12:26 “LSDM_ja dhe Qeveria me dhunë dhe me vënien e flamurit evropian në propozim ligj dëshirojnë ta kalojnë Ligjin për antikorrupsion ... Read More

Kanos gruan në Suharekë, arrestohet nga policia

15/01/2019

Një person është arrestuar pasi që vazhdimisht kishte ushtruar dhunë fizike dhe psikike ndaj bashkëshortes së tij. Sipas raportit të policisë, ngjarja ka ndodhur të ... Read More

Mickovski mbledh Komitetin Ekzekutiv të partisë

11/01/2019

11 Janar 2019 / 16:04 Nëse muajt e kaluar ishim dëshmitarë të shtyrjes me dhunë të ndryshimeve kushtetuese, sot dhuna arrin kulmin. Në 24 orët ... Read More

Zyrtare: Video-lojërat nuk i bëjnë fëmijët tuaj të dhunshëm

01/01/2019

Nga shumica e njerëzve supozohet se pasi që shumica e video-lojërave përmbajnë dhunë, kjo mund të ndikojë që lojtari të jetë më agresivë dhe më ... Read More

27 prilli, grupe kriminale nën komandën e DSK-së

03/12/2018

3 Dhjetor 2018 / 17:37 DSK në koordinim me grupe kriminale ka planifikuar hyrjen me dhunë në Kuvend me 27 prill. Kështu njëri nga të ... Read More

Rasti “Sela”, dy të akuzuarit pranojnë fajin

11/06/2018

11 June 2018 / 16:31 Dy të akuzuarit për dhunë ndaj Ziadin Selës, Ceo Georgievski dhe Stojan Pavllevski pranuan fajin për veprën e kryer. Në ... Read More