Tag: dhunuar

Rushiti: Publikimi i fotografisë nga Flora Brovina dëmtoi procesin e njohjes ligjore të viktimave të dhunës seksuale

26/05/2019

Në Kosovë nga rreth 20 mijë persona sa besohet se janë të dhunuar seksualisht gjatë luftës së fundit, vetëm rreth dy mijë prej tyre kanë ... Read More

Prokuroria nuk konfirmon se Flora Brovina po intervistohet pas publikimit të fotografisë

17/05/2019

Pas publikimit të fotografisë ku shihet një grua duke u dhunuar gjatë luftës, nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina e cila pretendoi se kjo fotografi ... Read More

Reagon Brovina, mohon se fotografia e shfaqur sot ndërlidhet me krimet e kryera në Irak

16/05/2019

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Flora Brovina, ka mohuar pretendimet se fotografia e gruas së dhunuar e cila u shfaq sot nga ajo, nuk është ... Read More

Komisioni qeveritar siguron konfidencialitetin e viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës

16/05/2019

Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës çlirimtare të Kosovës, ka bërë të ditur sot se të gjithë ... Read More

Brovina: Jam konsultuar me familjarët për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar nga forcat serbe

16/05/2019

Deputetja Flora Brovina ka thënë se për publikimin e fotografisë së gruas së dhunuar është konsultuar me familjarët e saj. “Kam profesionin e etikës mjekësore ... Read More

Kajtazi: Vajza e kishte kuptuar “gabimin” me arsimtarin, prandaj donte të martohej (Video)

07/02/2019

Kryeredaktori i Insajderit, Vehbi Kajtazi ka thënë se familja e 16 vjeçares së dhunuar jeton në kushte të vështira ekonomike. Kajtazi, në “Debat Plus” me ... Read More

Nga 145 viktima të verifikuara të dhunës seksuale gjatë luftës, 6 prej tyre janë meshkuj

30/10/2018

Kryetarja e Komisionit për njohjen e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës, Minire Begaj-Balaj ka bërë të ditur se 145 raste janë verifikuar dhe ... Read More

Vasfije Krasniqit i njihet statusi i viktimës së dhunës seksuale gjatë luftës

19/10/2018

Komisioni Qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës ka marr vendim për njohjen e statusit të viktimës së dhunës ... Read More

Arrestohet shoferi që rrahu nxënësin në Dibër

07/10/2018

Shoferi i një furgoni nxënësish në Dibër, që u regjistrua duke dhunuar një prej të miturve është arrestuar nga policia. Pasditen e së shtunës, zëvendësministrja ... Read More

Dhunon seksualisht dy të mira, arrestohet një person në Gllogoc

21/09/2018

Një person është arrestuar të enjten pasi kishte dhunuar seksualisht dy të mitura. Sipas raportit policor, ngjarja ka ndodhur të mërkurën rreth orës 12:15 në ... Read More

Dhunohet e mitura në Pejë

10/09/2018

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një femër e moshës së mitur është dhunuar në Pejë. Policia njofton se pas një pune operative ... Read More

Refuzohen 107 persona që pretendojnë se janë viktima të dhunës seksuale

29/08/2018

Komisioni qeveritar për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës së fundit në Kosovë, nga muaji shkurt i këtij viti, ka ... Read More