Tag: diagnostikuar

Adisa Cacaj ka nevojë për ndihmë për shërim jashtë vendit

02/10/2020

Adisa Cacaj nga Deçani është vetëm 11 vjeçare dhe është diagnostikuar me sëmundjen Leokemi Akute. Familja e saj ka nevojë për ndihmë në mënyrë që ... Read More

Një burrë e gënjeu të dashurën e tij se kishte kancer që të mos ndaheshin

15/08/2020

Kevin Bevis nga Sittingbourne në Kent, gënjeu se ishte diagnostikuar me kancer në stomak që e dashura e tij Karen Gregory të qëndrojë me të ... Read More

Të jetosh me Hepatit C

07/11/2019

Njerëzit, të cilët janë të diagnostikuar me virusin Hepatis C,  përballen me shumë sfida dhe probleme fizike dhe psikike. Zbulimet e reja në trajtimin e ... Read More

“Alergji” ndaj dimrit, djaloshi britanik rrezikon jetën nga çrregullimi i rrallë

17/10/2019

Një 7-vjeçar nga Britania e Madhe është diagnostikuar me një çrregullim të rrallë  dhe është hospitalizuar për shkak se ka alergji ndaj dimrit, përkatësisht nga ... Read More

Ju mund ta luftoni diabetin duke hequr 10 % të peshës tuaj

02/10/2019

Një studim i ri ka mësuar se njerëzit, të cilët janë të diagnostikuar me diabet dhe humbin peshë mund ta luftojnë dhe ta mposhtin këtë ... Read More

Ilaçi tradicional i gjysheve tona: Ja shërimi për azmën, bronkitin, kollën dhe sëmundjet e mushkërive

24/09/2019

Shumë njerëz janë diagnostikuar me sëmundje të ndryshme të mushkërive ose çrregullime si azma, bronkiti, dhe lloje të ndryshme të kollësInfeksionet, alergjitë dhe pirja e ... Read More

Mjekët japin alarmin: Mos i hani këto ushqime, shkaktojnë kancer në të gjitha rastet

09/07/2019

Sipas Fondit të Kërkimit Botëror për kancerin, pothuajse 20% e të gjitha llojeve të diagnostikuar të kancerit në Amerikë lidhen me pasivitet fizik, yndyrnat trupore, ... Read More

Kurrë mos i anashkaloni, 3 simptoma të kancerit që marrin jetë

29/05/2019

Kanceri i mushkërive është një nga llojet më serioze të kancerit që duhet diagnostikuar, pasi zakonisht është e vështirë të vërehet derisa të përhapet në ... Read More

Ta ndihmojmë Unikun e vogël, vuan nga një sëmundje në mushkri (Foto)

30/04/2019

Unik Statovci, 5 muajsh e gjysmë nga Batllava, komuna e Podujevës është diagnostikuar me një infeksion virusal në mushkri që quhet (Cytomegalovirus interstital pneumonia- CMV). ... Read More

Kështu mund të shpëtojnë gratë nga komplikimet në shtatzëni

14/04/2019

Një test i thjeshtë i gjakut mund të shpëtojë jetën duke diagnostikuar me shpejtësi një gjendje të rrezikshme në gratë shtatzëna, tregojnë studiuesit. Testi 15-minutësh ... Read More