Tag: Diasporë

Ademi në Vatikan është takuar me monsinjor Pol Riçard Galager

08/04/2019

Alsat 2019-04-08T15:28:33+02:00 Ministri për diasporë, Edmond Ademi, i cili po vijon vizitën zyrtare në Itali dhe Vatikan, sot është takuar me seretarin për marrëdhënie me ... Read More

Ademi: Të zhvishemi nga koncepti nacionalist

04/04/2019

Alsat 2019-04-04T21:38:11+02:00 Ministri për diasporë, Edmond Ademi në emisionin “Rruga drejt” në Alsat duke komentuar fushatën për zgjedhjet presidenciale të 21 prillit, nënvizon se qytetarët ... Read More

Komisioni për Punë të Jashtme shqyrton Platformën për dialogun Kosovë–Serbi

25/02/2019

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, do të mbajë mbledhjen e radhës, në të cilën do te shqyrtohet Projektligjit për detyrat, përgjegjësitë ... Read More

Superkupa Kosovë – Diasporë: Mbahet konferenca për media para ndeshjes FC Prishtina – AKV Bardhosh Gërvalla

24/10/2018

Para ndeshjes së nesërme për Superkupën Kosovë – Diasporë, ndërmjet fituesit të Digitalb Kupës së Kosovës FC Prishtina  dhe skuadrës fituese të Kupës së Kosovës ... Read More

Komisioni me vërejtje për raportin e Qeverisë rreth dialogut

17/10/2018

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike në mbledhjen e sotme diskutoi për dialogun me Serbinë, meqë në rend dite është shqyrtimi i ... Read More

Votimi në diasporë, nuk dihet numri i administratorëve

19/08/2018

19 August 2018 / 14:56 Ende nuk dihet se sa administratorë do të shkojnë nga Maqedonia në diasporë për të zbatuar procesin e referendumit. Ministri ... Read More

Platforma për finalizimin e dialogut me Serbinë nis të shqyrtohet në Kuvend

04/05/2018

Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike shqyrton Projekt Platformën shtetërore për finalizimin e dialogut ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Republikës së Serbisë ... Read More

KDI: Komisionet parlamentare kërkojnë nga Qeveria platformën e re te dialogut dhe llogaridhënie nga presidenti

19/03/2018

Instituti Demokratik të Kosovës (KDI), në bashkëpunim me Komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike, kanë zhvilluar sot takimin e tretë koordinues të ... Read More