Tag: diçka

Gjashtë rregullat e arta për metabolizëm të shpejtë nga nutricionistja e Jennifer Lopez

18/01/2019

Ndoshta e mendoni metabolizmin si diçka të vendosur, të parashikuar gjenetikisht. Por, siç thotë nutricionistja e yjeve Haylie Pomroy, aftësitë tuaja për të humbur ose ... Read More

Vjen reagimi i parë i Kylie Jennerit pasi “veza e famshme” theu rekordin e saj në Instagram

15/01/2019

Rrjeti social Instagram gjeti diçka që pëlqehet më shumë se sa një fëmijë i familjes Kardashian, dhe ajo ishte fotografia e një veze. Më datë ... Read More

Çfarë dhuntie ju posedoni?

10/01/2019

Astrologët besojnë që secila shenjë e zodiakut është e talentuar për diçka. Dikush di të parashikojë të ardhmen… Astrologjia konsideron që në çdo shenjë horoskopi ... Read More

Kendall dhe Kourtney kërkojnë ndihmë për të vënë zinxhirët e dëborës, Kim thotë se do t’ua ndërronte ajo po të ishte me to

10/01/2019

Pak yje ndoshta do të ndotnin duart duke bërë diçka të tillë. Por Kim Kardashian këmbëngul se ajo do të ishte ulur në gjunjë në ... Read More

Nëse shpesh ju vërshojnë djersët, vraponi te mjeku: Nëse janë të ftohta, patjetër verifikoni sheqerin

09/01/2019

Me djersitjen e tepërt trupi na dërgon shenja që diçka nuk është në rregull Te femrat, në rastin më të mirë, shfaqet menopauza, mirëpo mundet ... Read More

Ata që jetojnë jashtë vendlindjes zbulojnë gjëra të reja për veten dhe kanë më pak stres

08/01/2019

Të jetoni jashtë vendlindjes është diçka që ju sjell shumë përfitime, duke përfshirë mundësinë për të vizituar vende të reja, takuar njerëz të ri dhe ... Read More

Nga brusha e dhëmbëve e deri tek gjilpëra, gjësendet më të çuditshme që mjekët nxorën nga fyti i kosovarëve

04/01/2019

Shpesh na ndodh që duke ngrënë të na mbesë diçka në fyt, situata të tilla më shpesh ju ndodhin fëmijëve dhe të moshuarve. Në vitin ... Read More

Vërejtën diçka duke lëvizur nën shtëpizën e drurit, vendosin ta ngritin me ekskavator – u habitën kur panë 50 gjarpërinj nga dy metra (Video)

26/12/2018

Kur një grup të rinjsh vërejtën se diçka po lëvizte nën shtëpizën e drurit, vendosën që me ekskavator ta ngritin lart për të zbuluar për ... Read More

Mësuesja merr dhuratë nga e cila preket shumë, nga nxënësja e cila nuk kishte “asgjë për të dhënë” (Foto)

24/12/2018

Të gjithëve na thuhet se Krishtlindjet janë koha kur supozohet se duhet dhënë diçka, gjë e cila mund të mos jetë edhe aq e lehtë, ... Read More

Marotta: Nedved dhe unë tani jemi armiq në futboll

18/12/2018

Giuseppe Marotta te Interit është diçka që nuk është pritur aspak mirë te Juventusit. Këtë e tregojnë më së miri edhe fjalët e zëvendës-presidentit të ... Read More

Klopp: Një sfidë e madhe dhe e vështirë ndaj Napolit, por Anfield është për gjëra të veçanta

10/12/2018

Jurgen Klopp pranon se Liverpooli ka nevojë për diçka të “veçantë” për të mbajtur gjallë ëndrrën e Ligës së Kampionëve, pas një sezoni “jo aq ... Read More

Van Dijk ishte afër vdekjes në vitin 2012, sot është mbrojtësi më i shtrenjtë në botë – “Paratë ia lash mamasë time kur u futa në operim”

07/12/2018

Nuk është diçka që tifozët e kishin ditur, por mbrojtësi i Liverpoolit, Virgil van Dijk, mund të kishte vdekur në vitin 2012 dhe këtë e ... Read More