Tag: Didier

Franca mbështet reformën në sistemin gjyqësor në Kosovë

27/05/2019

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert është takuar me Minsitrin e Drejtësisë, Abelard Tahiri. Sipas njoftimit për media, në këta takim u bisedua për ... Read More

Mustafa takon ambasadorin francez, ia përmend kërkesën për zgjedhje të parakohshme

27/05/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka pritur sot në takim Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. “Mustafa e njoftoi Ambasadorin Chabert për qëndrimin e ... Read More

Haradinaj takim pune me ambasadorët Chabert dhe Heldt, flasin për marrëdhëniet Kosovë – Serbi

24/05/2019

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka pasur një takim pune me ambasadorin francez, Didier Chabert, dhe ambasadorin gjerman Christian Heldt. Shefi i ekzekutivit shqiptar tha se shkëmbyem ... Read More

Franca premton mbështetje për sistemin prokurorial në Kosovë

23/04/2019

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka pritur në takim Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, i cili ka vlerësuar punën dhe rezultatet e Prokurorisë ... Read More

Reagon edhe ambasadori i Francës: Korrupsioni dhe nepotizmi janë plagë për Kosovë

29/03/2019

Ambasadori i Francës në Kosovë, Didier Chabert, ka reaguar ndaj deklaratave të ministrit Lekaj, i cili ka thënë në një emision televiziv se “sikur t’isha ... Read More

Deschamps: Martial po luan më mirë nën urdhrat e Solskjaerit se sa të Mourinhos

20/02/2019

Trajneri i Francës, Didier Deschamps është i kënaqur me formën aktuale të sulmuesit Manchester Unitedit, Anthony Martial. Trajneri francez mendon se zëvendësim i Jose Mourinhos ... Read More

Mustafa takon ambasadorin francez, flasin për dialogun

04/02/2019

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa sot është takuar me Ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert. “Gjatë takimit është diskutuar për çështjet aktuale politike dhe ... Read More