Tag: diel

Ja çfarë thotë horoskopi sot për ju

23/06/2019

Dashi Kjo e diel do të jetë e shoqëruar me ulje-ngritje. Kjo gjë kërkon që të tregoheni të kujdesshëm si në punë edhe në dashuri. ... Read More

Kthehet pranvera – ngritën temperaturat në Kosovë

18/05/2019

Fundjava me mot më të ngrohtë, të shtunën intervale më të gjata me diell, ditën e diel mundësi për reshje lokale shiu. 17.05.2019 – Masa ... Read More

Vetëvendosje në Ferizaj “Kundër PANhajnisë”: Pa drejtësi e siguri nuk mund të ketë zhvillim e punësim

21/04/2019

Lëvizja Vetëvendosje, ka vazhduar me fushatën “Kundër PANhajnisë”. Këtë të diel, VV, ka takuar qytetarët e Ferizajt. U tha se, Qeverisja e re do të ... Read More

Miriami flet për këngën e Albanit që i kushtohet nënës së saj të ndjerë: Nuk e kam gjetur kurrë forcën t’i këndoj këto vargje

18/03/2019

Gjatë ditës së diel, Alban Skënderaj e publikoi këngën e re me titull “Plagë në gjysmëshpirt”, ndërsa përmes një njoftimi në rrjetet sociale kishte treguar ... Read More

Episodi i 80-të i “Egjeli”: Sahit Plisi takohet me Likin

24/02/2019

Stupcat çdo të diel sjellin humor dhe komedi pa fund me serialin “Egjeli”. Dihet se janë specialistë për të disponuar audiencën, me personazhet e tyre, ... Read More

Kosova kërkon triumfin ndaj Rumanisë në ndeshjen parakualifikuese për ‘Eurobasket 2021’

24/02/2019

Sonte (e diel) me fillim nga ora 20:30 në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, Kosova është nikoqire e Rumanisë në kuadër të Grupit ... Read More

Chelsea – Man City, formacionet e mundshme të finales së Carabao Cup – Muriqi pritet të jetë titullar

23/02/2019

Chelsea dhe Manchester City do të luajnë nesër (e diel) në finalen e madhe të EFL Cup të njohur ndryshe edhe si Carabao Cup. Blutë ... Read More

Episodi i 76 i “Egjeli”: Sahit Plisi e flet gjermanishten

27/01/2019

Si çdo të diel, nga ora 20:00 ka nisur të shfaqet episodi më i ri i serialit vendor,“Egjeli”. Shumë të papritura dhe humor na sjell ... Read More

Të shtunën në Kosovë, mot i ftohtë dhe me reshje të dobëta bore

25/01/2019

Të shtunën ftohtë, reshjet pushojnë, e ditën e diel intervale më të gjata me diell. Vorbulla ciklonike që solli të reshurat e borës, ditëve të ... Read More

Ramsey pritet t’i kryej gjatë ditës testet mjekësore te Juventusi

13/01/2019

Mediat italiane raportojnë se Aaron Ramsey do t’i nënshtrohet sot (e diel) në Londër testeve mjekësore te Juventusi, pasi mesfushori i Arsenalit mund të nënshkruhet ... Read More

Episodi i 73-të “Egjeli”: Sahit Plisi në mëdyshje, dashuri apo pëlqim

06/01/2019

Stupcat çdo të diel në ora 20:00 sjellin plot zbavitje me humorin e tyre në serialin më të pëlqyer “Egjeli”. Tashmë në GjirafaVideo është publikuar ... Read More

Ligji për gjuhët, i papranueshëm për VMRO-DPMNE-në

25/03/2018

25 March 2018 / 12:58 VMRO-DPMNE-ja as ditën e diel nuk rresht së përsërituri qëndrimin në lidhje me, siç thonë, anti-kushtetutshmërinë e Ligjit për përdorimin ... Read More