Tag: dielë

“Një pjesë e historisë u bë copash”/ Armina Mevlani e revoltuar: Imazhin tim nuk e kam lidhur kurrë me politikën, më kanë sulmuar pa të drejtë

18/05/2020

Pas shembjes së Teatrit Kombëtar që nisi në orët e para të mëngjesit ditën e diele, kanë qënë të shumtë personazhet e njohur që kanë ... Read More

Rikthehet sot ora verore, 10 gjërat që na kujtojnë çfarë kishim harruar

29/03/2020

Orët e para të kësaj të diele kanë rikthyer orë verore. Në orën 02.00 të mëngjesit akrepat lëvizën 60 minuta para dhe kështu do të ... Read More

Ngjarje e pazakontë: Lindë një delfin në Gjirin e Lalëzit

23/06/2019

Nje rast i rrallë është regjistruar këtë të dielë në Gjirin e Lalëzit. Një delfin është parë në breg të detit teksa përpiqej që të ... Read More

17 vjeçari i ishte vënë pas, adoleshentja shqiptare vetëhelmohet

05/05/2019

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të diele, ku një adoleshente shqiptare është vetë-helmuar me pesticide si pasojë e përndjekjes së vazhdueshme që i ... Read More

Legjenda e Man Utd tallet me Lukakun

28/04/2019

Manchester United mori sot (e diele) vetëm një pikë në Old Trafford. Manchester United barazoi 1 me 1 me Chelsean, gjersa gara për top katërshe ... Read More

Kështu e kalon fundjavën Zaimina Vasjari

28/04/2019

Zaimina Vasjari këtë të diele po e kalon në shoqëri të personit më të rëndësishëm për të. Zaimina Vasjari përmes një postimi në InstaStory tregon ... Read More

Aksident në Korçë

21/04/2019

Një aksident është regjistruar pasditen e kësaj të diele në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në aksin Korçë-Kapshticë, pranë kryqëzimit të “Plasës”. Sipas të dhënave paraprake, ... Read More

Mot me diell në Kosovë

21/04/2019

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se dita e diele do të karakterizohet me mot kryesisht me diell dhe i qetë. Sipas institutit, temperaturat minimale ... Read More

Basha: Fund fenomenit Edi Rama

07/04/2019

Kryedemokrati Lulzim Basha u ndal paraditen e kësaj të diele në Rrogozhinë në një takim me mbështetësit e Partisë Demokratike. Në fjalën e tij, Basha ... Read More

Detajet e vrasjes në Durrës, viktima u qëllua me pesë plumba

24/02/2019

Pak orë pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në orët e para të kësaj të diele në zonën e ish Kënetës, janë zbardhur detajet e ... Read More

Benzema do të operohet pas ndeshjes me Sevillan

16/01/2019

Karim Benzema do të operojë këtë të diele dorën e djathtë. Francezi ka thyer gishtin e vogël të dorës së djathtë në ndeshjen e fundjavës ... Read More

Kolona të gjata në pikë-kalimet kufitare, në Merdar mbi gjashtë orë pritje

06/01/2019

Në pikë-kalimet kufitare të Kosovës me Serbinë edhe mëngjesin e kësaj të diele kanë vazhduar pritjet e gjata, si pasojë e fluksit të madh të ... Read More