Tag: dietë

Pijeni para se të flini gjumë dhe zhdukeni dhjamin brenda një nate!

12/06/2019

Në këtë artikull, ne do të ju paraqesim një dietë “emergjence”. Ky plan është tepër i shpejtë dhe shumë efikas. Njerëzit, të cilët kanë një ... Read More

Ushqimet që ndihmojnë në metabolizmin tuaj

06/06/2019

Një dietë që në përbërje të saj ka përqindje të ulët fibrash, mosha e vjetër dhe mos kryerja e ushtrimeve fizike janë faktorët kryesorë në ... Read More

Mos konsumimi i bulmetit dhe mbipesha janë shkaktues të kancerit

24/05/2019

Një studim ka zbuluar se një dietë jo optimale mund të jetë shkaktari i 5.2% të të gjitha rasteve të reja me kancer në SHBA ... Read More

Tri shenjat që tregojnë se dieta po jua dëmton shëndetin

23/05/2019

Thuhet se një person i cili është në dietë, gjithmonë është i uritur dhe, rrjedhimisht, i zemëruar dhe i bezdisshëm. Por, ndonjëherë kjo mund të ... Read More

Djathi është sekreti për një jetë të gjatë

10/05/2019

Ju falet nëse deri tani keni menduar se një dietë bimore është mënyra më e mirë për të jetuar më gjatë. Tani, hulumtuesit kanadezë kanë ... Read More

Si të humbasësh pesë kilogram në javë me dietën e orizit dhe të mollës

13/04/2019

Kjo dietë ju lejon të humbni deri në pesë kilogramë në një javë, kështu funksionon dieta e orizit dhe mollës! Një dietë e ulët kalori ... Read More

‘Dieta e ylbertë’, më e favorshmja për sistemin imunitar

03/04/2019

Edhe pse nuk ka ndonjë ushqim apo dietë specifike që mund të parandalojë gripin apo ftohjen, duke konsumuar ushqime të pasura në lëndë ushqyese mund ... Read More

Çfarë ndodh me trupin tuaj kur hani shumë mish të kuq?

22/03/2019

Proteinat janë thelbësore për një dietë të ekuilibruar, por mbingarkesa me mish të kuq mund të çojë në një sërë çrregullimesh që gjithashtu mund të ... Read More

Vaji më i miri i gatimit për ta përmirësuar shëndetin e zemrës dhe për ta ulur kolesterolin

20/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme dhe të balancuar – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë e perime në ditë – mund t’jua ... Read More

Nëntë sekrete për të pasur një lidhje të suksesshme

18/02/2019

Miqtë janë të mirë praktikisht në dy gjëra; inkurajojnë për të mbajtur dietë dhe të japin këshilla rreth marrëdhënies suaj Por për një ndryshim të ... Read More

Ky truk për dy minuta do të vrasë dëshirën tuaj për ushqimin e yndyrshëm

15/02/2019

Kjo dietë do të rezultojë si më e shëndetshmja në botë me të cilën shumica e njerëzve do t’i zgjidhin problemet me mbipeshën Shkencëtarët kanë ... Read More

Frutat që duhet t’i hani për një jetë më të gjatë

07/02/2019

Konsumimi i një diete të shëndetshme e të balancuar mirë – e cila përfshin të paktën pesë porcione pemë dhe perime në ditë – mund ... Read More