Tag: Digitalb

Shorti i gjysmëfinales së Digitalb Kupës së Kosovës: Vëllaznimi-Trepça ’89 dhe Ballkani-Feronikeli

13/02/2019

Pasi u mësuan ekipet gjysmëfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës, tashmë dihen edhe çiftet e reja. Vëllaznimi do të mirëpret para shikuesve të vetë skuadrën ... Read More

Shpëtim Duro e ofron dorëheqjen dhe kryesia e Dritës ia pranon atë: Nuk u arrit objektivi i vetëm që patëm

11/02/2019

Drita është eliminuar nga Digitalb Kupa e Kosovës në çerekfinale. Kampioni në fuqi i Kosovës është eliminuar nga Vëllaznimi duke pësuar humbje 1-0. Gjilanasit e ... Read More

Trepça ’89 në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës, triumfon në penallti ndaj Prishtinës

10/02/2019

Çerekfinalja e DigitAlb Kupës së Kosovës vendosi përballë njëra-tjetrës Prishtinën dhe Trepçën ’89. Të dy trajnerët futën në fushë lojtarët më të mirë, ndërsa ishte ... Read More

Vëllaznimi përsëri eliminon Dritën nga Kupa, gjakovarët sigurojnë gjysmëfinalen

10/02/2019

Vëllaznimi i Gjakovës e ka eliminuar Dritën nga Digitalb Kupa e Kosovës, pasi ka triumfuar me rezultat minimal 1-0. Ndeshja u nis me një faull ... Read More

Vilma Masha shpreson të bëhet nënë në vitin 2019

23/12/2018

Ajo është një prej femrave më të bukura shqiptare. Prezantuesja e DigitAlb, Vilma Masha, ka bërë pohime interesante në emisionin “Shiko Kush Luan”. Ajo u ... Read More

Hidhet shorti i çerekfinales së Kupës së Kosovës

11/12/2018

Është hedhur sot (e martë) shorti për ndeshjet e çerekfinale të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll, ku nuk mungojnë duelet interesante. Në objektet e ... Read More

Katër përballje të fundit në Kupën e Kosovës, skuadrat kërkojnë një biletë për në çerekfinale

09/12/2018

Këtë vikend në futbollin kosovar po zhvillohen ndeshjet e 1/8 së finales në Digitalb Kupën e Kosovës. Drita, Prishtina, Vëllaznimi dhe Ferizaj janë katër skuadrat ... Read More

Vëllaznimi fiton derbin e Rrafshit të Dukagjinit, eliminon Besën nga Kupa pas ekzekutimit të penalltive

08/12/2018

Është mësuar edhe skuadra e katërt çerekfinale në Digitalb Kupën e Kosovës. Vëllaznimi i Gjakovës ka arritur të dalë fitimtar nga derbi i rrafshit të ... Read More

Prishtina deklason Lirinë, kalon në çerekfinale të Kupës

08/12/2018

Prishtina ka treguar se e ka seriozisht mbrojtjen e trofeut të DigitAlb Kupës së Kosovës pasi e ka demoluar Lirinë me rezultat 4-0 në stadiumin ... Read More

Vëmendja në rrafshin e Dukagjinit, katër skuadra të mëdha përballen mes vete në Pejë e Prizren

08/12/2018

Digitalb Kupa e Kosovës do të zhvillohet këtë fundjavë, ku na presin shumë ndeshje interesante. Në garë për trofeun e çmueshëm të Kupës së Kosovës ... Read More

Ndeshjet e Kupës në fundjavë spikasin përballjet Liria – Prishtina dhe Trepça ’89 – Flamurtari  

03/12/2018

Është caktuar orari i ndeshjeve të 1/8 së finales së Digitalb Kupës së Kosovës, të cilat do të zhvillohen në fundjavën që vjen. Këto ndeshje ... Read More

Hidhet shorti i rrethit të dytë të Kupës së Kosovës, nuk mungojnë duelet interesante

30/11/2018

Është hedhur sot (e enjte) shorti për ndeshjet e rrethit të dytë të DigitAlb Kupës së Kosovës në futboll, ku nuk mungojnë duelet interesante. Në ... Read More