Tag: dikë

12 profesionet më të çuditshme në botë

08/11/2019

Ju mund të paguani dikë për punët e shtëpisë, dado, shofer, por ama në botë ca njerëz paguhen për punë specifike, të veçanta dhe pse ... Read More

Disa persona hanë çfarë duan por kurrë nuk shëndoshen

22/10/2019

Shumë prej neve e njohin dikë që hanë çfarë të dëshiroj dhe përsëri nuk shtojnë peshë fare. Shkencëtarët kanë analizuar trupat e njerëzve që hanë ... Read More

Burri japonez me më shumë se 100 gra

01/10/2019

Aty kuptoi se shpesh njerëzit kishin nevojën për të pasur dikë por nuk mundeshin. Dhe për këtë ai krijoi një profesion të ri. Filloi të bëhej familjari i atyre ... Read More

Pse ëndërrojmë që jemi duke fluturuar?

25/09/2019

Ëndrra e fluturimit në të vërtetë është nevojë që të vendosim kontrollin mbi dikë apo mbi diçka – shpjegojnë ekspertët (interpretuesit e ëndrrave). Dhe nuk ... Read More

Mësohet arsyeja pse unaza e martesës vendoset në gishtin e katërt

03/09/2019

Kur shohim dikë me një unazë në gishtin e tyre të katërt në dorën e djathtë vëmë bast që nuk është i martuar. Megjithatë, një ... Read More

Zbulohet arsyeja pse disa persona hanë çfarë të duan dhe përsëri mbesin të dobët

02/09/2019

Shumë prej neve e njohin dikë që hanë çfarë të dëshiroj dhe përsëri nuk shtojnë peshë fare. Shkencëtarët kanë analizuar trupat e njerëzve që hanë ... Read More

Ju duhet t’i hidhni vetëm dy pika ne vesh dhe dëgjimi juaj do të rikthehet

02/09/2019

Të gjithë njohim dike ose e kemi familjar ose te afërm ose koleg pune qe vuan nga problemet me veshët.Problemet e dëgjimit kryesisht shfaqen për ... Read More

Allegri vlerëson lart Ronaldon pas golit të 600-të: Është e rëndësishme të kemi dikë si ai

28/04/2019

Allegri vlerëson lart Ronaldon pas golit të 600-të: Është e rëndësishme të kemi dikë si ai Trajneri i Juventus, Massimiliano Allegri, është kujdesur që të ... Read More

Skivi sqaron gjithçka lidhur me thumbin për ‘artistat milionera’

21/04/2019

Skivi e ka sqaruar nëse e kishte direkt për dikë thumbin lidhur me 'artistat milionera'. Reperi Skivi së fundmi ishte pjesë e emisionit “Mirage” në ... Read More

Truqet që ju ndihmojnë ta lini duhanin

12/03/2019

Është thuajse e pamundur sot ta gjeni dikë që mendon se pirja e duhanit është gjë e mirë për shëndetin. Ka studime të panumërta shkencore ... Read More

Premtimet e qeverisë rreth infrastrukturës rrugore

12/03/2019

12 Mars 2019 / 10:34 Shumë vozitës dike u nisur nga paralajmërimet se gjatë këtij uikendi do të lëshohet në qarkullim autostrada e re Shtip-Milladinovci ... Read More

E vërteta për njerëzit që duken shumë të pjekur në vitet e tyre të 20’ta

05/03/2019

Kur e takoni dikë që duket shumë më i/e mençur për moshën që e ka, ju duhet ta dini se zakonisht njerëzit nuk lindin ashtu. ... Read More