Tag: diku

E vërtetuar shkencërisht: Njerëzit që ecin më shpejt, jetojnë më gjatë

06/08/2019

Të ngjisësh shkallët, të bësh një shëtitje, të shkosh diku në këmbë,  rrit nivelin e endorfinës dhe ul nivelin e stresit në trupin tonë në ... Read More

Mjeku skanon barkun e gruas shtatzënë, bën një zbulim të rrallë

03/08/2019

Videoja e motrave binjake është xhiruar diku në Kinë, ato me sa duket shkelmohen dhe goditen njëra me tjetrën gjatë një skanimi me ultratinguj. Nëna ... Read More

Harrojini ndërhyrjet, këto janë përbërësit e vetëm që trashin vetullat për 2 javë

02/07/2019

Në qoftë se do të ktheheshim pas në kohë, për shembull diku në fillim të viteve ‘2000, nuk mund të mos kujtojmë një nga tendencat ... Read More

Një lugë uthull molle për 60 ditë ju ndihmon t’i eliminoni këto probleme shëndetësore

15/05/2019

Uthulla thuhet të jetë zbuluar diku 5000 vjet para Lindjes së Krishtit, kur lëngu i hardhisë ishte shndërruar në verë dhe pastaj në uthull. Fillimisht ... Read More

Ra me këmbë në tokë, kur i rrëshqitën shkallët e mbështetura për muri (Video)

13/03/2019

Derisa po ngjitej në kulmin e një garazhe, që ndodhet diku në Britani të Madhe, një punonjës ka pësuar një moment të pazakontë. Shkallët e ... Read More

B3 – vitamina nga kozmosi

25/02/2019

B3, një vitaminë kjo esenciale për jetën, prodhohet në mënyrë natyrale diku në kozmos. Vitamina B3, gjithashtu e quajtur acidi nikotinik ose niacina, është pararendëse ... Read More

Nëse nuk flisni me miqtë për para, ju duhet të gjeni miq të ri

04/01/2019

Shumica e njerëzve e kanë dëgjuar diku shprehjen se paraja është rrënja e të gjitha gjërave të këqija dhe që nuk duhet të flisni për ... Read More

Tridhjetegjashtë të famshmit që kanë ngjashmëri “të frikshme” mes vete

16/11/2018

A e dini ndjenjën kur shikoni një film dhe kuptoni se keni parë aktorin diku tjetër? Për t’u siguruar që keni të drejtë, ktheheni te ... Read More

Nga vrasjet dhe masakrat, te largimi për të mbijetuar: Elizabeta Ejupi, refugjatja që tani po shkëlqen në futboll, rrëfen ikjen nga Kosova dhe jetën e re në Angli

16/10/2018

Udhëtimi i mesfushores së Charlton, Elizabeta Ejupi, tani 24 vjeç, fillon diku mbi 1.500 kilometra lar nga vendi ku jeton tani. Pas një kërkimi me ... Read More

Marrëveshja Kosovë-Serbi mund të marrë formën përfundimtare në fillim të nëntorit

05/09/2018

Marrëveshja ndërmjet Kosovës dhe Serbisë mund të marrë formën përfundimtare në Francë, diku në fillim të muajit nëntor. Kështu shkruan mediumi serb “Novosti”, sipas të ... Read More

Afër dritares ose afër kalimit? Ulësja të cilën e zgjidhni në autobus zbulon se sa jeni vetjakë

01/09/2018

Dritarja ofron (deri diku) mbështetje të përshtatshme për kokën, si edhe pamje të bukur, ndërsa kalimi mundëson hapësirë shtesë për këmbë. Sipas disa psikologëve, zgjedhja ... Read More

​Kolona të gjata në Merdare, deri në dhjetë orë pritje

04/08/2018

Gjatë ditës së sotme kolona të gjata, diku tri kilometra janë krijuar në pikën kufitare me Serbinë, në Merdare. Pritjet e bashkatdhetarëve për të dalë ... Read More