Tag: dikush

Ndotja në nivel aq të lartë sa “dikush” rrëzon edhe aplikacionin për matjen e saj

18/01/2019

Ndotja në nivel aq të lartë sa “dikush” rrëzon edhe aplikacionin për matjen e saj Ndotja në shkup shënon nivele rekord. Por të kërkosh në ... Read More

Asnjë gjurmë nga dhunuesi i Selës, Vojminovski

17/01/2019

17 Janar 2019 / 16:23 Prokuroria Publike kërkon dëshmi nëse dikush e ka ndihmuar gjatë arratisjes Nikolla Vojminovskin, i dënuar me 13 vjet e gjysmë ... Read More

Çfarë dhuntie ju posedoni?

10/01/2019

Astrologët besojnë që secila shenjë e zodiakut është e talentuar për diçka. Dikush di të parashikojë të ardhmen… Astrologjia konsideron që në çdo shenjë horoskopi ... Read More

Nga Verratti të Insigne: Nëntë lojtarët që shkëlqyen te Pescara dhe ju mund të mos e keni ditur

07/01/2019

Kur dikush mendon për futbollin italian, ermi i Delfino Pescara 1936 mund mos t’i shkojë në mendje, sepse kampionati elitar italian dominohet zakonisht nga Juventusi, ... Read More

Me kohën që e shpenzoni në rrjete sociale çdo vit, ju mund t’i lexoni 200 libra

04/01/2019

Dikush një herë e kishte pyetur Warren Buffett-in për sekretin e tij drejt suksesit. Buffet kishte drejtuar gishtin kah një grumbull librash dhe kishte thënë: ... Read More

Rrëfimi për djaloshin nga Peja i cili shkoi si i ri në Amerikë dhe tanimë është pjesë e ushtrisë më të fuqishme në botë (Foto/Video)

01/01/2019

Dikush duke mos parë perspektivë në Kosovë, e dikush tjetër për një jetë më të mirë, shumë të rinj nga Kosova ia kanë mësyrë botës. ... Read More

Shkenca: Shenjat që tregojnë se jeni më të mençur sesa shoqëria juaj

27/12/2018

Si e dini nëse dikush është i mençur? Sipas shkencëtarëve, nuk ka nevojë që ta futni askënd në teste për matjen e inteligjencës, pasi që ... Read More

Victoria Beckham kujton momentin kur mendoi se ishte qëlluar me armë në koncert

28/11/2018

Në biografinë e saj, Victoria Beckham e përshkroi momentin kur mendoi se dikush e qëlloi me armë zjarri gjatë shfaqjeve. Personi që kishte kërcënuar këngëtaren ... Read More

Bahtiri, porosit nga Boletini: Mos me prekin Mitrovicën dhe territorin e Kosovës!

27/10/2018

Kryetari i komunës së Mitrovicës, Agim Bahtiri, tha se dikush dëshiron ta ndajë Mitrovicën dhe territorin e Kosovës, mirëpo siç tha ai një gjë e ... Read More

Ndërpritet koncerti i Lil Wayne për shkak të dyshimit për gjuajtje me armë

09/10/2018

Performanca e Lil Wayne në Festivalin A3C në Atlanta është ndërprerë, pasi që dikush nga publiku ka thënë se ka dëgjuar gjuajtje me armë. Kjo ... Read More

Sekretet? Nuk mund t’i mbajmë sepse janë një barrë!

03/10/2018

“Mos i thuaj askujt”. Kjo fjali, e cila herët a vonë na u tha nga dikush që na ka zbuluar diçka në besim, na fton ... Read More

Që të dy palët tradhtojnë, por për arsye të ndryshme – meshkujt tradhtojnë për seks; femrat për emocione

02/10/2018

Çdo person ka arsyen e vet se përse tradhton – ndoshta dikush ka qenë i dehur dhe budalla, ndoshta nuk është ndjerë i/e përmbushur në ... Read More