Tag: diplomuar

Babë e bijë diplomojnë në të njëjtën ditë, e në të njëjtin fakultet

30/04/2019

Inxhinieri i diplomuar në fushën e bujqësisë, Mehmet Fatih, nga Turqia dhe vajza e tij Fejza Yilldiz, 40-vjeçare, kanë diplomuar në të njëjtën ditë dhe ... Read More

Një serb publikon mbi 400 fotografi të sulmeve të NATO-s mbi Serbinë – thotë se janë të “vjedhura” nga serverët amerikanë (Foto)

18/04/2019

Neven Djenadija, një politolog i diplomuar nga Republika Srpska, ka publikuar në profilin e tij në Facebook disa fotografi, përkatësisht mbi 400 të tilla, të ... Read More

Të rinjtë, skeptikë për punësim në profesionin e tyre (Video)

10/02/2019

Vetëm në vitin 2017, në Kosovë, në universitetet publike dhe kolegjet private kanë diplomuar afër 10 mijë studentë. Por, të rinjtë nuk janë aq optimistë ... Read More

Piloti i parë kosovar rrëfen për median gjermane si i humbi në luftë babain dhe vëllain e tij!

30/12/2018

Më datën 13 dhjetor të këtij viti ka diplomuar edhe piloti i parë kosovar, Afrim Zabeli. Në një intervistë për median gjermane “Nex24”, ai rrëfen ... Read More

Diplomon në moshën 89-vjeçare, zotohet t’i vazhdojë studimet master (Foto/Video)

28/05/2018

Ella Washington, 89-vjeçe, nga SHBA-të, ka diplomuar në universitetin Liberty të Virginia, por ajo thotë se nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq, pasi ... Read More

Mungesë të mjekëve dhe infermierëve në “Kozle”

23/04/2018

23 April 2018 / 15:13 Derisa numër i lartë i mjekëve dhe infermierëve të diplomuar nuk po gjejnë punë dhe detyrohen të dalin jashtë vendit ... Read More

Mungojnë logopedët, të diplomuarit shqiptarë vazhdojnë të kërkojnë punë

01/04/2018

1 April 2018 / 16:12 Muharrem Smaili është njëri ndër 20 logopedët e diplomuar shqiptarë, pjesë e shoqatës “Bota ime”, i papunë, edhe përskaj nevojës ... Read More