Tag: ditë

Lajm i keq për Shaqirin para ndeshjes me Napolin

17/09/2019

Xherdan Shaqiri është duke kaluar ditë të vështira te skuadra e Liverpoolit. Mesfushori kosovar ka hapësirë shumë të kufizuar për lojë në formacionin e menaxherit ... Read More

Teksa po praktikonte bën aksident, adoleshentja nuk dorëzohet- të nesërmen e kalon testin e vozitjes, pa asnjë problem

09/09/2019

Një adoleshente, pavarësisht se një ditë më parë kishte përjetuar diçka jo të këndshme, nuk kishte humbur guximin për të provuar të kalonte testin e ... Read More

Tuna në pushime por mendjen e ka diku tjetër

07/09/2019

20:20 | 7 Shtator 2019 20:20 | 7 Shtator 2019 Tuna ka disa ditë që është duke pushuar në Afrikë. Tuna javën që shkoi e ... Read More

Aplikacionet më të rrezikshme që duhet t’i fshini sa më shpejt

07/09/2019

Me qindra dhe mijëra aplikacione na paraqiten në market çdo ditë, aq shumë sa madje as ‘Google Play’ e as ‘App Store’ nuk mundet t’i ... Read More

Konsumimi i 6 filxhanëve kafe në ditë zvogëlon rrezikun nga gurët në tëmth

06/09/2019

Konsumimi i 6 filxhanëve kafe në ditë, e zvogëlon rrezikun e zhvillimit të gurëve në tëmth në mënyre drastike, shkruan Dailymail transmeton Gazeta Express.Konsumimi i ... Read More

Lum si nënat që lindin në shtator, ja pse!

02/09/2019

Kemi hyrë zyrtarisht në muajin shtator, e për pak ditë mirëpresim stinën e vjeshtës. Nëse vera është sezoni i dasmave, duhet të dini që ai ... Read More

Magjia e arrave në shëndetin tonë, këto janë sëmundjet që luftojnë

01/09/2019

Një studim i ri tregon se përse duhet konsumuar çdo ditë arrat. Sipas një studimi në Penn State University në Pensilvani, të Shteteve të Bashkuara ... Read More

Si të mbroni sytë nga kompjuteri dhe ekrani celular

01/09/2019

Ne përdorim shumë lloje të pajisjeve elektronike çdo ditë si telefonat mobil, televizorët dhe kompjuterët. Kjo mund të çojë në probleme të syrit pasi sytë ... Read More

Nora Istrefi kalon kohë të çmuar pranë këtij personi

30/08/2019

20:34 | 30 Gusht 2019 20:34 | 30 Gusht 2019 Nora Istrefi këto ditë ka qenë kryetemë e medieve rozë. Nora Istrefi ka ndarë me ... Read More

Testi i ri i gjakut po trondit njerëzit, parashikon vdekjen me saktësi të pabesueshme

30/08/2019

Një ditë të gjithë do të vdesim. Por nëse do të kishit mundësi të zbulonit saktësisht kur do të vdisni, a do të dëshironit ta ... Read More

Lajm i mirë për njerëzimin: Zbulohet pilula që ndal infarktin…dhe ka kosto minimale

24/08/2019

Një pilulë në ditë që mban katër ilaçe, mund të reduktojë numrin e atakeve kardiake dhe infarkteve me një të tretën e mundësisëPolypill, mban aspirin ... Read More

Ja ushqimet që e ngadalësojnë plakjen dhe i redutojnë rrudhat

23/08/2019

Padyshim se mënyra e jetesës, stili i jetës dhe ushqimet që ne i përdorim çdo ditë kanë një ndikim shumë të madh në dukjen tonë. ... Read More