Tag: ditëlindja

Princi Harry feston 36-vjetorin, royal family përjashton Meghan nga postimet e urimeve

15/09/2020

Ditëlindja e parë larg familjes royal për Princin Harry, që duke nisur nga ky vit do të festojë thjesht si një kalifornian dhe jo si ... Read More

Të frysh qirinjtë e tortës i bën keq shëndetit

30/07/2019

Imagjinoni, është ditëlindja juaj dhe ajo që shihni përpara jush është një tortë me çokollatë me qirinj gati për t’u shuar.Mendimi i parë që vjen ... Read More

Detaje që nuk duhet humbur nga ditëlindja e ‘çmendur’ e Kourtney Kardashian

19/04/2019

Detaje që nuk duhet humbur nga ditëlindja e ‘çmendur’ e Kourtney Kardashian Kourtney Kardashian ka festuar ditëlindjen e 40-të. Kourtney Kardashian ditëlindjen e 40-të nuk ... Read More

Zemërohet me mbrojtjen e lojtarëve, Gregg Popovich thirri një ndër ‘time-out’ më të shpejtë në histori të NBA-së

30/01/2019

E hëna është ditëlindja e 70-të e trajnerit të San Antonio Spurs, Gregg Popovich dhe nëse ka ndonjë dyshim se strategu po bëhet më i ... Read More

Sot është ditëlindja e 108-të e Nëna Terezës

26/08/2018

26 August 2018 / 10:39 Sot është ditëlindja e Shën Nënë Terezës. Nobelistja shqiptare Gonxhe Bojaxhiu – Nëna Terezë ka lindur më 26 gusht 1910 ... Read More