Tag: ditëve

Ariu i Prizrenit shkakton sërish dëme, ia mbyt tetë dele një banori të fshatit Pusko në Prizren

16/05/2019

Ariu i Prizrenit i cili u bë temë mjaft e përhapur ditëve të fundit, duket se nuk po qëndron i qetë. Telegrafi mëson se sot ... Read More

Mot i ndryshueshëm, me shi dhe diell deri në fundjavë

09/05/2019

Mot i paqëndrueshëm me vranësira dhe reshje lokale shiu pritet të mbajë edhe ditëve të ardhshme, pasi që turbullira nga Atlantiku po depërtojnë mbi rajonin ... Read More

Kolona të gjata në Merdare e Mutivodë – pritje disa orëshe

27/04/2019

Fillimi i ditëve të nxehta sjell në Kosovë edhe shumë bashkëatdhetar, por që ballafaqohen me pritje të gjata në Merdare e Mutivodë. Sipas matjeve të ... Read More

KFOR-i zgjodhi Ferizajn për operacionin “Shpata e Argjendtë”

25/04/2019

Ferizaj përgjatë tri ditëve ishte qendër në të cilën është zbatuar operacioni i simuluar i titulluar “Shpata e Argjendtë”. Ky operacion është organizuar nga KFOR-i, ... Read More

Skivi tregon nëse i ka bërë ‘diss’ ndokujt në këngën e re “Panika”

20/04/2019

"Panika", titullohet kënga e fundit e Skivit. Reperi i njohur shqiptar, Skivi para pak ditëve solli projektin e ri muzikor të titulluar “Panika”, shkruan lajmi.net. ... Read More

“Titanik”, Janakievskit i shfuqizohet arresti shtëpiak

15/04/2019

Alsat 2019-04-15T14:33:49+02:00 Gjykata Penale para dhjetë ditëve anuloi arrestin shtëpiak për ish-ministrin e Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakieski, për rastin Titanik, që ka të bëjë ... Read More

I ndërpritet masa e arrestit shtëpiak ish-ministrit Janakievski, në rastin “TITANIK”

15/04/2019

S A 2019-04-15T12:33:41+02:00 Gjykata penale përafërsisht para dhjetë ditëve i ka ndërprerë arrestin shtëpiak ish-ministrit të Transportit dhe Lidhjeve, Mile Janakievski në lëndën e PSP-së, ... Read More

Kolona të gjata në Merdare, pritje deri në katër orë

14/04/2019

Me përfundimit e ditëve të ftohta me borë e shi, sikurse cdo vit, edhe kësaj here kanë filluar problemet me kolonat e gjata në kufijtë ... Read More

Gattuso tek Roma? Ja çfarë thotë trajneri i Milan

12/04/2019

Ditëve të fundit kanë qarkulluar disa zëra që kanë lidhur Gennaro Gattuson me punën e trajnerit të Romës. Gattuso i cili po bën të pamundurën ... Read More

Pëlqehet kënga e re e Butrintit me Majk, merr miliona klikime në YouTube

12/04/2019

Para pak ditëve Majk dhe Butrint Imeri lansuan këngën e re. Reperi, Majk dhe Butrint Imeri para pesë ditëve publikuan projektin e ri të titulluar ... Read More

Genc Prelvukaj po vjen me këngë të reja

12/04/2019

Para pak ditëve solli këngën e re "Vendi i origjinës". Reperi i njohur shqiptar, Genc Prelvukaj para pak ditëve publikoi projektin e ri muzikor “Vendi ... Read More

Moti në vendin tonë – reshjet e shiut vazhdojnë edhe përgjatë fundjavës

10/04/2019

Vazhdojnë reshjet e shiut edhe përgjatë fundjavës, dy ditëve të ardhshme me mundësi edhe për bubullima. Rajon ynë mbetet nën ndikimin e fushave jostabile të ... Read More