Tag: ditorë

Dëmet që ju shkakton përdorimi i telefonit para gjumit

30/10/2019

Është diçka që pothuajse të gjithë e kanë integruar në rutinën e tyre ditore, dhe mund të themi se është një ves i tmerrshëm që ... Read More

Agjëroni çdo ditë- mrekullia do të ndodh në trupin tuaj

04/09/2019

Agjërimi në baza ditore për muaj me radhë, i cili kërkon të mos hahet asgjë për një ditë, mund të sjellë një numër të madh ... Read More

Ekspertët japin alarmin për pijen që konsumohet në Kosovë

29/07/2019

Kafeja është ndër pijet që konsumohen në baza ditore nga një shumicë kosovarësh.Megjithatë, në temperatura të larta, të cilat do mbizotërojnë kryesisht këtë vit, ekspertët ... Read More

Fushata zgjedhore në katër komunat veriore përfundon sot

17/05/2019

Sot përfundon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Kosovës, të cilat do të mbahen të dielën. Të drejtë ... Read More

Serbët befasojnë me votimin në anketë: Zgjidhja do të jetë njohja e pavarësisë së Kosovës nga Serbia

15/05/2019

Kosova vazhdon të mbetet edhe më tej çështje kryesore e politikës ditore edhe në Serbi. Dhe kjo ndodh edhe pas 11 viteve të shpalljes së ... Read More

Gruaja rruhej çdo ditë, por tani e pranon vetën ashtu siç është

13/05/2019

Rruajtja në baza ditore duket se nuk i kryejti punë një gruaje. Leah Jorgensen, 33-vjeçare, vuan nga sindroma e vizorës policistike, çrregullim hormonal që shkakton ... Read More

Nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

13/05/2019

Në katër komunat veriore të Kosovës, sot do të nis fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme, të cilat do të mbahen më 19 maj. ... Read More

Nesër nis fushata zgjedhore në katër komunat veriore

12/05/2019

Nesër fillon fushata pesë ditore për zgjedhjet e jashtëzakonshme në katër komunat e veriut të Kosovës, të cilat do të mbahen më 19 maj. Zgjedhjet ... Read More

Si ta keni higjienën e përsosur – sipas shkencës

01/05/2019

Kur është fjala për rutinën tuaj ditore higjienike – duke filluar nga pastrimi i dhëmbëve e deri te dushi i mbrëmjes – ju mendoni se ... Read More

Dermatologët zbulojnë: Kur bëni dush, me sapun lani vetëm këto pesë pjesë trupi!

30/04/2019

Dushi është për secilin rutinë ditore, ndërkaq mjekët kanë paraqitur mendimet e tyre sa herë në ditë duhet larë Dushi është ritual të cilin të ... Read More

Nënkryetari i PDK-së: Pa LDK-në nuk mund të mbyllet marrëveshja me Serbinë (Video)

03/04/2019

Zëvendëskryeministri i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, në intervistën për emisionin ‘Përballje ditore’ në Telegrafi.com me gazetarin, Muhamet Hajrullahu, ka thënë se platforma e miratuar ... Read More

Sherifi: LDK dhe VV nuk i dinë arsyet pse e kanë dërgu në Kushtetuese ligjin për dialog (Video)

19/03/2019

Shefi i grupit parlamentar nga Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi, në intervistën ditore dhënë Telegrafit, ka thënë se as Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) dhe as ... Read More