Tag: ditur

Mundësia e errësimit të ekranit, do të ofrohet me sistemin iOS 13 (Video)

04/06/2019

Sistemi iOS 13, më në fund ofron mundësinë e errësimit të ekranit. Apple ka bërë të ditur, se sistemi i ri operativ, do ta ketë ... Read More

Pija e cila do t’ua thotë “lamtumirën” zbardhjes së flokëve

28/05/2019

A e keni ditur që mund ta ngadalësoni zbardhjen e flokëve dhe ta ktheni ngjyrën e tyre natyrale?Mjekësia tradicionale kineze, konstaton që rrënjët fshihen në ... Read More

KFOR-i deklarohet për aksionin e Policisë në veri të Kosovës

28/05/2019

Sikurse Qeveria e Kosovës, edhe KFOR ka bërë të ditur se aksioni i Policisë së Kosovës në veri nuk është i drejtuar kundër serbëve, por ... Read More

Çfarë e shkakton zbardhjen e flokëve dhe cila pije do t’ua thotë “lamtumirën”

26/05/2019

A e keni ditur që mund ta ngadalësoni zbardhjen e flokëve dhe ta ktheni ngjyrën e tyre natyrale? Mjekësia tradicionale kineze, konstaton që rrënjët fshihen ... Read More

MIT tregon arsyen pse është e mbyllur rruga për në Brezovicë

26/05/2019

Rruga që të shpie në qendrën e skijimit në Brezovicë është akoma e mbyllur. Këtë e ka bërë të ditur Ministria e Infrastrukturës dhe Transportit. ... Read More

Zbulohen dhe konfirmohen modelet iPhone 2019

25/05/2019

Tashmë është e ditur se Apple planifikon të lansoj iPhone të ri këtë vit. Nëse thashethemet duhet të besohen, linja do të përfshijë iPhone 11, ... Read More

Zhduket një person në Podujevë, policia kërkon ndihmën e qytetarëve për ta gjetur

22/05/2019

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se më datë 16.05.2019, në polici është raportuar për një person të zhdukur. Që nga kjo datë deri ... Read More

Guardiola takohet me drejtuesit e Juventusit

22/05/2019

0:04 | 22 Maj 2019 00:04 | 22 Maj 2019 Raportet e fundit bëjnë të ditur se trajneri i Pep Guardiola, është takuar me drejtues ... Read More

SHKK parandalon futjen e substancave narkotine në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan

21/05/2019

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka bërë të ditur se dje rreth orës 13:25, në Qendrën e Paraburgimit në Gjilan, gjatë një kontrolle fizike të një ... Read More

Sot pastrohet deponia më e madhe në Rajonin e Pejës

21/05/2019

Let’s Do It ka bërë të ditur se sot vullnetarët do t’i bashkohen aksionit për pastrimin e deponisë më të madhe në Rajonin e Pejës, ... Read More

PDK thotë se është më e votuara nga partitë shqiptare në katër komunat e veriut

19/05/2019

Partia Demokratike e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media bën të ditur se kjo parti ka marr më së shumti vota në zgjedhjet në katër ... Read More

Pas shkarkimit të Allegrit, Juve nis bisedimet me Sarrin

17/05/2019

19:10 | 05/17/2019 Sot gjatë ditës është bërë e ditur se Massimiliano Allegri nuk do të jetë trajneri i Juventus që nga sezoni i ardhshëm. ... Read More