Tag: dizajnit

Microsoft ka ridizajnuar më shumë se 100 logo e ikona por ju ende nuk mund t’i keni

14/12/2019

Ikonat e Dizajnit Fluent ngjajnë sikur të ishin 3D. Këtë dizajn kompania pritet ta aplikojë jo vetëm në Windows, por edhe Xbox e HoloLens. Microsoft ... Read More

iPhone 2020 ndoshta nuk do të ketë kamerë në ekran

28/09/2019

Sidoqoftë, tashmë flitet për një ndryshim të mundshëm të dizajnit për modelet e vitit të ardhshëm, me mundësi që Apple të shikojë përsëri tek iPhone ... Read More

Mashtrimi i çuditshëm optik, nuk dihet nëse shfaqet bregdeti apo dera e dëmtuar e një makine

09/07/2019

Studenti i dizajnit Muhammad Naeem nga Pakistani, e ka postuar në Twitter një imazh të pazakontë, që i ka habitur ndjekësit e tij, ndërsa më ... Read More

Harroni iPhone 11, zbulohet iPhone-i pasardhës i tij (Foto)

03/07/2019

A është Apple duke ndërruar gjërat? Pas dizajnit të shëmtuar të iPhone 2019 të kompanisë tani një raport vërtet zbulon se Apple po projekton një ... Read More

Google sjell dizajnin e ri për Play Store

01/06/2019

Google ka përditësuar shumë nga aplikacionet e saj Android, me elemente dhe pamje të reja të dizajnit, dhe tani është koha që vetë Play Store ... Read More

AirPod-ët e ri të Apple lansohen zyrtarisht, me bateri të përmirësuar dhe ngarkim ‘wireless’

20/03/2019

Apple ka lansuar zyrtarisht gjeneratën e dytë të kufjeve AirPods. Sa i përket dizajnit, AirPods do të duken shumë të ngjashme me paraardhësit e tyre. ... Read More