Tag: Djegia

Dieta më e shëndetshme që vret kancerin, trajton depresionin, migrenën dhe autizmin

05/08/2019

Një dietë ketogenike është ajo që ndryshon motorin metabolik të trupit tuaj nga djegia e karbohidrateve në yndyrna djegëse. Një dietë ketogenic kërkon që 50 ... Read More

Betohen edhe 6 deputetë, Kuvendi i Shqipërisë me 108 deputetë

25/04/2019

Ka shkuar në 108 numri i deputetëve të pranishëm në Kuvendin e Shqipërisë, që nga djegia e mandateve nga ana e opozitës. Këtë të enjte ... Read More

Ja metodat për t’i shëruar sytë nga lodhja

27/03/2019

Djegia dhe kruajtja e syve mund të jenë të pakëndshme dhe e bezdisshme. Për fat të mirë,kjo nuk është e zakonshme dhe ndodh vetëm në ... Read More

Vazhdon djegia e kallameve në Strugë

25/03/2019

25 Mars 2019 / 15:10 Në Strugë nuk ka të ndalur djegia e kallameve dhe atë përgjatë bregut të liqenit, nga Struga deri në fshatin ... Read More

Vazhdon djegia e pyjeve të Kosovës (Video)

10/03/2019

Djegia e pyetjeve në qytete të ndryshe të Kosovës ka vazhduar edhe gjatë 24 orëve të fundit, ku kanë qenë gjashtë raste. Sipas Policisë, mbrëmë ... Read More

A do të krijohet qeveri tranzitore? Ja emrat e PS-së që mund t’i pranojë opozita për kryeministër

22/02/2019

Djegia e mandateve të deputetit fut në krizë politike, kushtetuese dhe shoqërore vendin. Parlamenti nuk mund të punojë vetëm me mazhorancën si në kohën e ... Read More