Tag: djeshëm

PZAP anulon vendimin e KQZ-së për moscertifikim të kandidatëve të Listës Serbe në katër komunat veriore

25/04/2019

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa ka anuluar vendimin e djeshëm të KQZ-së për moscertifikimin e katër kandidatëve të Listës Serbe për kryetarë në katër ... Read More

Zgjedhjet e djeshme presidenciale me jehonë më të ulët deri më tani

22/04/2019

S A 2019-04-22T08:17:07+02:00 Rrethi i parë i djeshëm i zgjedhjeve presidenciale kaloi me jehonë më të ulët deri më tani të votuesve krahasuar me ciklin ... Read More

DW: Kronologjia e rasteve të dhunës kundër myslimanëve

16/03/2019

Nga sulmi terrorist i djeshëm në dy xhamitë e Zelandës së Re mbetën të vdekur 49 të vdekur, mirëpo identiteti i tyre ende nuk është ... Read More

Konfirmohen emrat e 2 viktima të tjera të aksidentit

14/02/2019

Konfirmohen emrat e 2 viktimave të tjera, pas 6 të parëve, të aksidentit të djeshëm që u mori jetën plot 14 personave deri në këto ... Read More

Vozitësi me lëndime të lehta, është lëshuar për kurim shtëpiak

14/02/2019

14 Shkurt 2019 / 11:01 Vozitësi i autobusit gjatë aksidentit të djeshëm ku mbetën të vdekur 14 persona dhe shumë të tjerë të lënduar gajtë ... Read More

Baçev: Ivanovi mund të pengojë emrin në OKB

12/01/2019

12 Janar 2019 / 18:08 Për Janko Baçevin, votimi i djeshëm i ndryshimeve kushtetuese është tradhtia më e madhe në historinë e Maqedonisë. Baçev njoftoi ... Read More

SHBA: Mbështesim fuqishëm zbatimin e marrëveshjes

01/10/2018

1 Tetor 2018 / 15:26 Bashkësia ndërkombëtare përshëndet rezultatin e referendumit të djeshëm. Departamenti Amerikan i Shtetit theksoi se qytetarët në referendumin e djeshëm shprehën ... Read More

LSDM: Fyerjet në Krushevë, të nxitura nga Ivanovi

03/08/2018

3 August 2018 / 15:01 LSDM-ja akuzon Presidentin, Gjorge Ivanov se me fjalimin e djeshëm në manifestimin e Kryengritjes së Ilindenit në Krushevë ka nxitur ... Read More

Pakti Maqedoni-Greqi, “Top Temë” e mediave botërore

18/06/2018

18 June 2018 / 14:41 Nënshkrimi i djeshëm i Marrëveshjes për emrin ishte pjesë e titujve të mediave ndërkombëtare. Prestigjiozja, “The Guardian” shkruan se pas ... Read More

Zaev: Presim zgjidhje të shpejtë për çështjen e emrit

05/05/2018

5 May 2018 / 13:17 Kryeministri Zoran Zaev sot në Dojran duke komentuar takimin e djeshëm mes Nikolla Dimitrovit dhe Nikos Kociasit, tha se presin ... Read More