Tag: dobishme

 Kur është koha e duhur për të përdorur vajin e peshkut

10/11/2019

Marrja e suplementëve të acideve yndyrore omega-3 është e dobishme për shëndetin e organizmit. Megjithatë, përfitimi i të gjitha vlerave është në varësi edhe të ... Read More

Të gjithë e keni parë, por asnjëherë s’e keni menduar pse ekziston kjo vrimë në lavamanin tuaj

22/10/2019

Është e dobishme ta diniA keni pyetur ndonjëherë përse çdo lavaman ka hapje të vogël, përkatësisht një vrimë të vogël, nën rubinet? Ekzistojnë dy arsye ... Read More

6 ushqimet që janë më të këqija se cigarja

01/10/2019

Sidoqoftë, disa produkte, të cilat i përfshijmë në dietën tonë të quajtura të dobishme, mund të jenë gjithashtu shkatërruese për trupin. Midis tyre janë lëngjet ... Read More

Omega-3 përmirëson trajtimin e depresionit

19/09/2019

Nuk është e provuar që tabletat e magnezit mund të jenë të dobishme për shëndetin mendor, ndërsa konfirmohet efikasiteti i shtesave Omega-3 si një trajtim ... Read More

Limoni i bën mirë zemrës

19/08/2019

Limoni përmban një sasi të madhe të vitaminës C, e cila është shumë e dobishme për trupin tonë. Madje sipas ‘Healthline’ në një limon gjenden ... Read More

Këto janë 6 zakonet e njerëzve që kanë aftësi për ti kuptuar ndjenjat e tjetrit

03/08/2019

Për të zhvilluar këtë kuptim thelbësor, mund të jetë e dobishme të ekzaminoni zakonet që bashkojnë njerëzit empatikë.Dhe pasi ta keni bërë këtë, mund të ... Read More

100 ml uthull hidhni në rrobalarëse para çdo larjeje, truku që bën mrekulli

19/07/2019

Kaherë kemi dëgjuar që uthulla nuk është e dobishme vetëm në kuzhinë, mirëpo a e keni ditur se mund t’ju ndihmojë në larjen e rrobave?Përgjigjja, ... Read More

Gabimet që duhet të shmangni kur lani xhinset

12/06/2019

Në këtë udhëzues do të përpiqemi t’ju japim disa këshilla të dobishme për të mbajtur gjallë ngjyrën e xhinseve, duke i dhënë atyre pamjen e ... Read More

Shuajeni djegësirën në gojë: Kur ju djeg goja nga gjërat pikante, veproni në këtë mënyrë!

25/02/2019

Truke të dobishme për të gjithë ata të cilët e duan ushqimin pikant dhe djegës Kapsacina, përbërës i specave djegës, është e shëndetshme për trupin ... Read More

Këto teste të thjeshta në dukje do t’ju bëjnë të mendoheni gjatë

17/02/2019

Disa studime kanë treguar se zgjidhja e kuizeve është jashtëzakonisht e dobishme për trurin tuaj Këto teste përforcojnë mendjen, përmirëson kujtesën dhe ju mëson t’i ... Read More

Çfarë të hamë në mot të ftohtë

27/01/2019

Në dimër është më e dobishme të hamë perime dimri, të cilat përmbajnë mjaft vitamina. Ndihma më e mirë për trupin që ta ruajë nxehtësinë ... Read More

Ushtrimet më të mira për muskujt e barkut që mund t’i bëni në shtëpi

08/01/2019

Po ju prezantojmë dhjetë ushtrime jashtëzakonisht të dobishme të cilat do t’ju ndihmojnë që shpejt të arrini rezultate… Stomak të fortë dhe pllaka të definuara ... Read More