Tag: doktor

Shkencëtarët australianë kanë zbuluar injeksionin që e shëron kancerin – deri tani ka 80 për qind sukses

15/05/2019

Një doktor australian dhe ekipi i tij për një kohë të gjatë kanë qenë duke punuar për të sjell një tretman revolucionar i cili besohet ... Read More

QKUK: Në Kirurgjinë Torakale një profesor i huaj po aplikon një metodë të re të operacioneve

01/03/2019

Në Qendrën Klinike Universitare po qëndron doktor Diego Gonzalez Rivas, i cili  po aplikon metodën më të re të operimeve me një portë, një ndërhyrje ... Read More

UBT nxit dhe ndihmon stafin akademik për vijimin e doktoratës

26/12/2018

Vetëm gjatë muajve të fundit, stafit akademik të UBT-së që mbajnë gradën doktor shkence, i janë shtuar edhe dhjetëra emra të rinj, të cilët i ... Read More

Studimi: A jemi vërtet në prag të shërimit të Alzheimerit?

26/09/2018

Artikulli në vijim është shkruar për The Guardian nga Dean Burnett, doktor i neuroshkencës, i cili studion plakjen dhe humbjen e kujtesës në librin e ... Read More

“Doktor K”, sekretet e jetës luksoze të shqiptarit hajdut me master, dashuria me rusen me 3 fëmijë dhe pushimet përrallore

04/09/2018

Detaje të reja pas arrestimit të shqiptarit 26 vjecar në Itali, i cilësuar nga mediat italiane si ‘Doktor K’, pasi ishte me master pas studimeve në universitetin ... Read More

Ditën mjek, në mbrëmje hajdut

03/09/2018

Mediat italiane e identifikojnë vetëm si doktor K., shqiptarin 26-vjeçar ditën ishte student i nderuar për master dhe natën hajdut apartamentesh. Në shtëpinë e tij ... Read More

Ndërroi jetë Mujë Shala, profesori universitar dhe ish-mjeku i UÇK-së

13/08/2018

Ka ndërruar jetë profesor doktor, Mujë Shala, i cili ka qenë ligjërues i rregullt i Universitetit të Prishtinës në Fakultetin e Mjekësisë në Katedrën e ... Read More

Fati i pazbardhur i mjekut të zhdukur të UÇK-së, Hafir Shala – Rrëfen djali i tij

28/04/2018

Gentrit Shala që nga mosha tre vjeçare nuk e ka parë kurrë babain e tij, doktor Hafir Shalën. Doktor Shala që njihet si një nga ... Read More