Tag: doktorët

Çfarë thonë sytë tuaj për shëndetin? Nga kolesterina deri tek sëmundjet e mëlçisë

02/10/2019

Doktorët kanë shpjeguar për faktin se si sytë kanë tendencë  të shfaqin simptoma, të cilat tregojnë shumë për shëndetin tuaj, shkruan Dailymail, transmeton Gazeta Express.Ndryshime ... Read More

Këto baktere janë duke u bërë rezistente ndaj antibiotikëve

11/09/2019

Doktorët me anë të eksperimenteve të bëra së fundmi, kanë verejtur se disa lloje te rrezikshme të baktereve janë duke zhvilluar mekanizma të rinj specifike ... Read More

Një gjysh thotë se “uji i shenjtë” e shëroi nga kanceri, vë mjekët në aksion

09/09/2019

Doktorët janë të vendosur të provojnë pretendimet e një gjyshi i cili thotë se kanceri i tij ishte kuruar mrekullisht nga uji i shenjtë në ... Read More

Doktorët ia rindërtojnë kafkën me anë të ndërhyrjes 9 orëshe

18/07/2019

Doktorët kanë arritur me sukses t’ia zëvendësojnë një vajzë të vogël kafkën, pasi iu kishte deformuar gjatë kohës kur ishte ende në mitër, raporton Dailymail, ... Read More

I mbijeton operacionit të rrezikshëm derisa ishte ende në barkun e nënës së saj

17/07/2019

Kur Christine Mendova ishte vetëm 19-muajshe shtatzënë, doktorët panë se një masë tumorale është duke u zhvilluar në trupin e foshnjës së saj dhe nuk ... Read More

Vitamina D mund ta rritë jetëgjatësinë e pacientëve me kancer

14/06/2019

Doktorët e Universitetit Michigan kanë zbuluar se vitamina D, nëse merret për të paktën tri vite, mund t’u ndihmojë pacientëve me kancer të jetojnë më ... Read More

Mjekët i thanë që nuk do të ecte më kurrë, 7 vjeçarja befason pas një viti

13/06/2019

Një vajzë 7- vjeçare më në fund ka arritur të ecë, një vit pasi doktorët i kishin thënë që nuk do të mund të ecte ... Read More

Benzema pritet t’i shpëtojë operimit, ende nuk dihet sa do të mungojë

15/01/2019

Doktorët e Real Madridit po vazhdojnë me lajme jo të mirë këtë sezon, së fundi për Karim Benzeman, i cili pësoi frakturë në gishtin e ... Read More