Tag: doli

Probleme me policinë për Dua Lipën/ Theu rregullat e COVID, ndërpriten xhirimet

16/10/2020

Kur erdhi puna për të xhiruar klipin e ri, Dua Lipa kapërceu kufizimet e COVID-it dhe doli me disa “rregulla të reja”. Por jo gjithçka ... Read More

Ledri Vula dasmë verën e ardhshme me Sara Hoxhën

20/06/2020

Si ia doli bukuroshja të bëjë për vete reperin e mikluar nga femrat – Rreth tre vite më parë u bë publike lidhja e reperit ... Read More

Koronavirusi: Sa kohë duhet për të marrë veten pas sëmundjes?

23/04/2020

Nga James Gallagher, BBC Covid-19 doli vetëm në fund të vitit 2019, por tashmë ka shenja se mund të duhet një kohë e gjatë që ... Read More

Për 9 javë do të hiqni dorë nga duhanpirja me këtë recetë

10/09/2019

Një studim i ri i kryer nga Fakulteti i Mjekësisë, Universiteti Srinakharinwirot në Tajlandë doli në përfundimin se përdorimi i limonit të athët (lime) është ... Read More

Përmbys makinën, por të nesërmen kalon provimin dhe merr patentën

04/09/2019

17-vjeçarja Hazel Ross doli me të ëmën me veturën me shenjën “L” për t’u ushtruar edhe një herë të fundit para se të hynte në ... Read More

Tottenham 0-1 Ajax, notat e lojtarëve

30/04/2019

Ndeshja e parë gjysmëfinale mes Tottenahmit dhe Ajaxit doli të jetë mjaftë interesante, ku në fund triumfuan holandezët 1-0. Të dy skuadrat kishin raste, por ... Read More

Man City humb përsëri De Bruyne, tjetër lëndim për belgun

20/04/2019

Ylli i Manchester City, Kevin De Bruyne, nuk ia doli që të mbyllte gjithë ndeshjen kundër Tottenham Hotspur. Reprezentuesi i Belgjikës pësoi një lëndim paka ... Read More

U fut në ‘Librin Gines’ pasi vendosi 13 persona brenda fluskave të sapunit

12/04/2019

Steven Langley zotëron shtatë rekorde botërore të regjistruara në ‘Librin Gines’. Trembëdhjetëshi doli të ishte një numër me fat për një person nga Karolina e ... Read More

Zbulohet arsyeja e prishjes së raporteve të Noizyt dhe Oriola Marashit 

07/04/2019

Mësohet përse doli nga OTR, Oriola Marashi. Pak ditë më parë lajmi se marrëdhënia mes modeles Oriola Marshi dhe reperit Noizy ishte prishur mori vëmendjen ... Read More

50 Cent shet rezidencën e tij super luksoze, del në humbje 

02/04/2019

50 Cent e ka shitur rezidencën e tij supre luksoze por fatkeqësisht doli në humbje dhe shuma është e madhe. Është bërë e ditur se ... Read More

Zbuloi Keivina Kthellë dhe shumë bukuroshe shqiptare, kush është menaxheri i femrave që po bëjnë namin në ekran

26/03/2019

Ajo u largua tashmë nga emisioni Xing me Ermal Mamaqin, por ia doli të ishte në qendër të vëmendjes me pamjen e saj elektrizuese.Edhe pse ... Read More

Krokodili hëngri qenin që ndodhej në breg, në prani të një grupi nxënësish (Video)

21/03/2019

Nxënësit dhe mësimdhënësi tyre shikonin të tmerruar, kur një krokodil gjigant doli prej një lumi në Queensland të Australisë dhe e hëngri një qen. Derisa ... Read More