Tag: dollarë

Njeriut që fitoi 315 milionë dollarë në llotari: “Më mirë ta grisja biletën se këto çka më ndodhën mua”

06/10/2020

Ai fitoi plot 315 milionë dollarë në llotari, por më pas shumë të këqija i ndodhën në jetë. Atij i dogjën shtëpinë, ndërsa ka humbur ... Read More

Apple tani vlen 2 trilionë dollarë, bëhet kompania më e vlefshme në botë

26/08/2020

Apple sapo ka kapërcyer vlerën prej 2 trilionë dollarë, duke u bërë vetëm kompania e dytë që e bëri ndonjëherë këtë. Sipas medieve të huaja, ... Read More

Miliarderi i Bostonit i lë kamarieres bakshish 5,000 dollarë

06/02/2020

Pas një bakshishi prej 5.000 dollarë, kamarierja filloi ta pëlqejë punën e saj. Miliarderi Ernie Boch duke parë një “sfidë të bakshishit” në Facebook, vendosi ... Read More

Bleu “Rolex”-in më 1974 për 345 dollarë, i bie të fikët kur mëson sesa kushton tani

30/01/2020

E kishte blerë “Rolex”-in më 1974, për 345.97 dollarë dhe mendonte se tashmë, është një orë e vjetër. Por kur e nxori në një ankand sendesh ... Read More

Fitimi i Google-t bie ndjeshëm në 3-mujorin e tretë 2019

29/10/2019

Kompania postoi fitim 1.7 miliardë dollarë më pak në tremujorin e tretë sesa kishin parashikuar analistët, ndërsa gjeneroi 175 milionë dollarë më shumë të ardhura. ... Read More

Disa mënyra të thjeshta për t’i dhënë fund kapsllëkut

14/10/2019

Amerikanët shpenzojnë më shumë se 250 milionë dollarë në vit në mjekësi për probleme siç është kapsllëku.Edhe pse mund të jetë frustruese dhe e dhimbshme, ... Read More

400 mijë turistë gjatë 9 muajve në Cappadocia, arsyeja balonat me ajër

09/10/2019

Udhëtimet gjeneruan 86 milionë dollarë të ardhura në 9 muajt e parë të këtij viti. Midis janarit dhe shtatorit, gjithsej 437 mijë e 516 turistë ... Read More

Apple sjell një iPhone buxhetor vitin e ardhshëm po aq i fuqishëm sa iPhone 11

04/10/2019

Modeli origjinal iPhone SE u lançua në 2016-ën dhe kushtonte vetëm 400 dollarë. iPhone SE 2 mund të vijë me të njëjtin çmim, shumë më ... Read More

Laptopi me plot viruse shitet për 1.3 milion dollarë

03/06/2019

Një laptop me softuer të çuditshëm është shitur për 1.3 milion dollarë nga një blerës anonim gjatë një ankandi online. Vepra artistike e quajtur ‘The ... Read More

Shkoi të blejë pika për sy, por u shokua kur e pa çmimin

15/05/2019

Një klient ka treguar se është shokuar kur i është kërkuar të paguajë 4 miliardë dollarë për një shishe pika të syve kundër tharjes nga ... Read More

Shqiptari gjen çekun me gjysmë milioni dollarë, ja çka bëri me të

11/05/2019

Një grua kishte harruar cekun në vlerë afër gjysmë milioni dollarë, dhe Markaj përderisa pastronte tavolinën, e kishte gjetur këtë çek. Sipas Daily News, ai ... Read More

Hakerët vjedhin 31 milionë dollarë në Bitcoin

09/05/2019

Me vetëm një transaksion të vetëm, hakerët kanë vjedhur gati 31 milionë dollarë në Bitcoins nga një nga kompanitë tregtare më të mëdha të valutës ... Read More