Tag: dominoi

Çmimet BAFTA: Filmi më i mirë “Roma”, por shtatë çmime shkojnë për “The Favourite”

11/02/2019

Filmi “The Favourite” i regjisorit grek Yorgos Lanthimos dominoi akademinë britanike të Arteve dhe të Filmit (BAFTA) në Royal Albert Hall të Londrës. Ai ishte ... Read More

Notat e lojtarëve, Chievo 0-3 Roma: Dzeko, yll i ndeshjes

08/02/2019

Roma ka arritur të shënojë fitore 3-0  përballë Chievos në një ndeshje që e dominoi nga fillimi deri në fund. Lojtar i ndeshjes doli Edin ... Read More

Barça si lidere e La Ligas e turpëron Realit dhe vendos Lopeteguin buzë humnerës

28/10/2018

Në këtë El Clasico munguan Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi, por nuk mungoi spektakli. Barcelona e dominoi Real Madridit në fitoren e tyre 5-1 në ... Read More

Spektakolare Kosova, Kololli shënon pas aksionit perfekt me Berishën

11/10/2018

Përfaqësuesja e Kosovës ka kaluar në epërsi ndaj Maltës. Skuadra e Kosovës dominoi fuqishëm minutat e para të takimit, duke krijuar disa raste, fillimisht me ... Read More

Prishtina fiton miqësoren ndaj Tiranës, het-trik nga Korenica

05/08/2018

Prishtina ka fituar miqësoren ndaj Tiranës me rezultat 1-3. Skuadra nga kryeqyteti i Kosovës dominoi në këtë takim të zhvilluar në stadiumin ‘Selman Stermasi’, posaçërisht ... Read More