Tag: domosdoshme

Si të zbulosh për 10 sekonda a është efektive maska që po mban

30/07/2020

Maska është e domosdoshme dhe e detyrueshme në ditët e pandemisë që bota gjendet. Po si të jesh 100% i sigurt se ajo që po ... Read More

Përgjigje që do t’ju befasojnë: Çfarë i ndodh organizmit kur nga ushqimi eliminoni produktet e qumështit!

26/09/2019

Produktet e qumështit janë të pasura me materie ushqyese dhe të domosdoshme për organizmin, mirëpo një numër i madh njerëzish ka filluar të zhvillojë intolerancën ... Read More

Tri përfitimet kryesore që vitamina C ia sjell lëkurës

18/09/2019

Foto ilustrim (Unsplash.com) Me siguri se keni dëgjuar se vitamina C është e domosdoshme për shëndetin e përgjithshëm dhe mirëqenien. Por, a e keni ditur ... Read More

Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5-ditore: Mënyra më e sigurt për të humbur 7 kg

12/08/2019

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne.Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot ... Read More

Kardiologu më i mirë i Evropës jep dietën 5 ditore: Mënyra më e sigurtë për të humbur 7 kg

06/08/2019

Një dietë e mirë është gjithmonë e domosdoshme për secilin nga ne.Nëse ju apo ndonjë i afërm i juaji keni probleme me mbipeshën, ne sot ... Read More

Rreziku i të fjeturit me telefon ndezur

04/08/2019

Smartfonët ose telefonat inteligjentë janë kthyer në aparate të domosdoshme për ne. Shkojmë me ta kudo, madje edhe në tualet dhe sigurisht flemë me ta, ... Read More

Mrekullitë që i ndodhin trupit kur pini ujë me limon dhe shafran

14/05/2019

Ta mbash trupin të hidratuar është e domosdoshme për ta siguruar funksionin optimal të tij. Megjithatë, nëse e pasuroni ujin me limon dhe shafran, atëherë ... Read More

Kërkohet vendosja e drejtësisë së vonuar në Kosovë

04/05/2019

Ish presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga thotë se angazhimi i vazhdueshëm amerikan është i domosdoshme në Kosovë dhe mbarë rajonin për të vendosur drejtësinë e ... Read More

Getoar Selimi: Nëse u pëlqen të gjithëve, ke një problem serioz

21/04/2019

21:57 | 04/21/2019 Getoar Selimi mendon se nuk është e domosdoshme të u pëlqesh të gjithëve. Getoar Selimi është njëri reperëve i cili pëlqehet shumë ... Read More

Ilaçi për ekonominë e vendit, NATO dhe BE-ja

29/03/2019

Politikat e mira ekonomike, si dhe një situatë e qëndrueshme politike janë të domosdoshme për vendin që të fillojë të arrijë rezultate të mira ekonomike, ... Read More

Hoxhaj: Kërkesa e Haradinajt për njohje nga Serbia para heqjes së taksës është joserioze (Video)

13/03/2019

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se vendosja e taksës ka qenë e domosdoshme por tashmë afekti ekonomik është arritur. Hoxhaj, në emisionin “Debat ... Read More

D+ përkrah KGJK-në: Komunikimet ex-parte të papranueshme

09/01/2019

Ndalesa e hyrjes së avokatëve në zyrat e gjykatësve është reformë e domosdoshme për ta ndaluar komunikimin ex-parte që përbënë komunikim të gjyqtarit me një ... Read More