Tag: Donald

Donald Veshaj shpreh publikisht dashurinë për moderatoren: Vdes për Borën

07/07/2020

Dy aktorët e humorit Donald dhe Romeo Veshaj të ftuar mbrëmjen e djeshme në ‘Piter Pan’ folën edhe rreth historive të tyre të dashurisë, të ... Read More

Trump planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike

13/09/2019

Presidenti amerikan Donald Trump ka njoftuar se administrata e tij po planifikon t’i ndalojë cigaret elektronike me aromë, pas një numri të vdekjeve të lidhura ... Read More

Trump shtron iftar në Shtëpinë e Bardhë, ambasadorja Çitaku ulet përkrah tij (Foto/Video)

14/05/2019

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shtruar iftar në Shtëpinë e Bardhë. E prezent në këtë darkë të iftarit ka qenë edhe ambasadorja e Kosovës ... Read More

De Niro e quan Trumpin ‘gangster’

20/04/2019

Robert De Niro ka vazhduar sërish me kritika ndaj presidentit Donald Trump. Aktori i njohur Robert De Niro edhe në intervistën e fundit kishte disa ... Read More

Tiranë, kujtohen dy pilotët që humbën jetën në krye të detyrës

06/04/2019

“Dëshmorët e Atdheut”, kapiten Florian Delia dhe toger Donald Hoxha u përkujtuan sot në Tiranë në trevjetorin e rënies në krye të detyrës. Në ceremoninë ... Read More

Trump reagon ndaj spekulimeve se Melania përdor një zëvendësuese: I edituan fotografitë për të nxitur teori konspirative

13/03/2019

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka reaguar ndaj njoftimeve se personi që e shoqëronte në Alabama nuk ishte Melania Trump, por një zëvendësuese e saj. Ditë ... Read More

Pse Kim po e mbante njërën dorë në një pozitë të tillë, gjatë takimit me Trump? (Foto/Video)

27/02/2019

Takimi i sotëm i presidentit amerikan Donald Trump dhe liderit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, siç edhe pritej ka shkaktuar shumë vëmendje publike. Sipas ... Read More

Zbulohet se çfarë përmbante menyja e darkës së Donald Trump dhe Kim Jong-un

27/02/2019

Kim Jong-un u takua në Vietnam me presidentin amerikan, Donald Trump. Ata u ulën për të ngrënë në orën 7:00 të orës lokale pas një ... Read More

Trump uron presidentin Thaçi për 11-vjetorin e Pavarësisë, rithekson rëndësinë e normalizimit të marrëdhënieve me Serbinë

15/02/2019

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, përmes një letre dërguar presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, ka përgëzuar mbarë popullin e Kosovës për ... Read More

Vuçiq i shkruan presidentit amerikan: Dialogu me Kosovën vazhdon atëherë kur të hiqet taksa

31/01/2019

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i ka shkruar një letër presidentit të SHBA-së, Donald Trump, në të cilën kërkuar përkrahjen për një zgjidhje afatgjate për ... Read More

Djali i presidentit Trump fotografohet me një armë në duar – ajo çfarë është e shkruar në të tërhoqi vëmendjen më të madhe (Foto)

29/01/2019

Donald Trump Jr ka kaluar një fundjavë relaksuese me fëmijët e tij, të dashurën Kimberly Guilfoyle, dhe pushkën e tij të re të zbukuruar me ... Read More

Apple nuk do të prodhoj iPhone në SHBA, përkundër kërkesave të presidentit Trump

29/01/2019

Një nga aspektet më të çuditshme – dhe jo aspiruese – të presidencës së Donald Trump është këmbëngulja e tij e vazhdueshme që Apple të ... Read More