Tag: dorës

Ju nuk e merrni seriozisht, por nëse ju shfaqet gunga në dorë duhet të shqetësoheni

23/08/2019

Kur na shfaqen plagë apo gunga në pëllëmbë të dorës, kyç apo gishta, ne kemi tendenca t’i fajësojmë lëndimet për këtë, kafshimet nga insektet, etj.Sidoqoftë, ... Read More

Numri i vijave në kyçin e dorës tregon sa gjatë do jetoni

01/05/2019

Pjesa më e madhe e vijave në kyçin e dorës tregojnë sa jetë të gjatë do të keni, gjersa vijat e ndërprera janë indikator të ... Read More

“Zemër” nga Dhurata Dora dhe Soolking publikohet në kanalin YouTube

19/04/2019

Projekti i ri i Dhurata Dorës në duet me reperin algjerian tashmë është publikuar edhe në YouTube. Dhurata Dora dhe Soolking kanë publikuar projektin e ... Read More

Dhurata Dorën mund ta shohim në duet edhe me këtë artist të huaj

06/04/2019

Fama e Dhurata Dorës së shpejti mund t'i kalojë kufijtë. Dhurata Dora përmes rrjeteve sociale ditë më parë ka konfirmuar duetin me artistin Sool King, ... Read More

Reali konfirmon lëndimin e Benzemas

14/01/2019

Real Madridi ka konfirmuar se Karim Benzema ka pësuar një frakturë në gishtin e dorës së djathtë. Francezi u lëndua në ndeshjen kundër Real Betisit ... Read More

Në Drenicë katër familje pajtohen pas tetë viteve në hasmëri

04/11/2018

Një akt më fisnik dhe burrëror nuk ka mundur të bëhet ndryshe nga ai i sotmi me rastin e shtrirjes së dorës së pajtimit mes ... Read More

Arrestohet për kthim të kilometrazhit – rrezikon 30 vjet burg

01/11/2018

Një tregtar i makinave të dorës së dytë në SHBA kishte kthyer mesatarisht për rreth 200,000 km për çdo veturë të shitur. Praktika e shitësve ... Read More

Gjatësia e këtij gishti te meshkujt zbulon se a i do më shumë femrat e hajthme apo të shëndosha

17/10/2018

Gishtat tuaj të dorës mund t’ju tregojnë se si do të duket partneri juaj ideal. Shkencëtarët konfirmojnë që meshkujt të cilët kanë gishtin e unazës ... Read More

Edmond Ademi: Shtrirja e dorës së pajtmit nuk është amnesti

15/10/2018

15 Tetor 2018 / 14:22 Shtrirja e dorës së pajtimit nuk nënkupton amnesti. Falja është  madhështi njerëzore. Ai kujtoi edhe rastin e Papa Gjon Palit ... Read More

Për herë të parë blini orë dore? Ja çfarë duhet të dini që të mos gaboni

28/03/2018

Ekzistojnë kritere të caktuara në zgjedhjen e orëve të dorës dhe, pos përshtatshmërisë, assesi nuk do të duhej të injorohen cilësia dhe dizajni. Nëse dëshironi ... Read More