Tag: Dortmund

BVB-Tottenham: Formacionet e mundshme, Gotze i prin sulmit gjerman

05/03/2019

Borussia Dortmund do të ketë një mision shumë të vështirë të martën mbrëma në Signal Iduna Park, për mos të thënë të pamundur. Gjermanët presin ... Read More

Formacionet startuese: Tottenhami dhe Dortmundi pritet të zhvillojnë një përballje interesante

13/02/2019

Tottenham Hotspur dhe Borussia Dortmund zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Takimi zhvillohet në Wembley dhe pritet të jetë ... Read More

Werder Bremen e eliminon Borussia Dortmundin në ndeshjen që solli gjashtë gola dhe u vendos me penallti – Rashica shënoi golin e parë

05/02/2019

Borussia Dortmund dhe Werder Bremen kanë zhvilluar një ndeshje të zjarrtë mes vete që pas vazhdimeve është mbyllur 3-3. Ndeshjen e hapi ylli i Kosovës, ... Read More

Dortmundi do ta transferojë Hazardin si zëvendësues të Pulisicit

11/01/2019

Borussia Dortmund ka shitur sulmuesin e talentuar amerikan Christian Pulisic te Chelsea. Ylli amerikan do t’i bashkohet klubit londinez në verë për një shumë prej ... Read More

Bayern Munich vazhdon t’i blejë më të mirët nga klubet e tjera gjermane – Ballack, Neuer, Lewa e tani Pavard, 20 vite histori blerjesh

11/01/2019

Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund, Stuttgart, janë klubet e mëdha të Bundesligës, por shpesh e kanë ndjerë forcën e plotë të muskujve të Bayern Munchen, që ... Read More

Pulisic bëhet blerja e tetë më e shtrenjtë në histori të Ligës Premier, rekordi mbahet nga Pogba

03/01/2019

Christian Pulisic ka kaluar nga Borussia Dortmund te Chelsea, por lojtari do të fillojë të luajë në Londër në sezonin e ardhshëm. Ai e kompletoi ... Read More

Live: Shorti i LK-së për fazën e parë të eliminimit direkt për sezonin 2018/19

17/12/2018

Skuadrat që kaluan grupet dhe tani presin shortin Borussia Dortmund, Atletico Madrid, Barcelona, Tottenham, Paris Saint-Germain, Liverpool, Porto, Schalke, Bayern Munichu, Ajax, Manchester City, Lyon, ... Read More

Dortmundi do t’i dëgjojë ofertat e janarit për Pulisicin  

14/12/2018

Borussia Dortmund janë të gatshëm të marrin në konsideratë ofertat e afatit kalimtar të janarit për yllin e tyre amerikan Christian Pulisic. Fillimi i kampionatit ... Read More

Zyrtare: Alcacer lojtar i Borussia Dortmund

23/11/2018

Borussia Dortmund zyrtarisht ka vendosur të ushtrojë të drejtën e blerjes përfundimtare për sulmuesin Paco Alcacer nga Barcelona. Sulmuesi ka tregtuar formë të lartë në ... Read More

Dortmundi pritet të nënshkruajë përfundimisht me Alcacerin këtë vikend

23/11/2018

Borussia Dortmund thuhet se do ta shfrytëzojë këtë vikend të drejtën e blerjes për sulmuesin spanjoll të Barcelonës, Paco Alacer. Sulmuesi spanjoll u bashkua në ... Read More

Bayern Munich po përgatit ofertë për Zinedine Zidanen

13/11/2018

Sipas medieve spanjolle pas humbjes 3-2 si mysafirë Borussia Dortmund, banka e Niko Kovac ka filluar të lëkundet. Te Bayern Munich në fakt, nuk janë ... Read More

Drejtuesit e Bayernit protestuan duke kërkuar VAR-in, tifozët e Dortmundit i lagin me birra

11/11/2018

Borussia Dortmund ka marrë një fitore të madhe në përballje me Bayernin e Munichut në derbin e javës. Verdhezinjtë ishin në disavantazh nga pjesa e ... Read More