Tag: Dortmundi

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019

25/04/2019

Dortmundi, Bayerni… lista e skuadrave që kanë pësuar nga Rashica në vitin 2019 Edhe pse Werder Bremen është eliminuar nga Kupa e Gjermanisë nga Bayern ... Read More

Dortmundi refuzon ofertën e Manchester Unitedit për Sanchon: Do të qëndrojë edhe vitin tjetër me ne

14/03/2019

Jadon Sancho duket se nuk do të largohet nga Borussia Dortmundi edhe edicionin e ardhshëm. Sulmuesi i talentuar anglez është duke kaluar nëpër një formë ... Read More

Dortmundi pranon huazimin 18 mujor të Weigl

10/12/2018

Julian Weigl duket se do të largohet nga Borussia Dortmundi gjatë afatit kalimtar të janarit. Mesfushori gjerman ishte i lënduar dhe mbeti rreth katër muaj ... Read More

Dortmund – Bayern Munich, formacionet zyrtare të klasikes gjermane

10/11/2018

Borussia Dortmundi dhe Bayern Munichu kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Bundesliga. Milionerët janë nikoqir të Bavarezëve në ndeshjen derbi të ... Read More

Achraf: Lopetegui nuk kishte kohë për të treguar potencialin e tij

05/11/2018

Mbrojtësi i Real Madridit, i huazuar te Borussia Dortmundi, Achraf Hakimi, është kthyer për të folur për largimin e Julen Lopetegui. Marokeni ka thënë se ... Read More

Alcacer përfundon testet mjekësore te Borussia Dortmundi

28/08/2018

Sulmuesi i Barcelonës, Paco Alcacer, ka kaluar testet mjekësore te Borussia Dortmundi para se ti bashkohet edhe zyrtarisht klubit nga Gjermania. Spanjolli pritet të kalojë ... Read More

Skuadrat e mëdha në alarm për Pulisicin, amerikani ndërprenë negociatat për vazhdimin e kontratës

29/07/2018

Sulmuesi i talentuar amerikan, Christian Pulisic përfundimisht do të largohet nga Borussia Dortmundi këtë verë. Pas shkëlqimit me fanellën verdh e zi në dy vitet ... Read More

Hakimi huazohet për dy vjet te Dortmundi

11/07/2018

Borussia Dortmundi e ka kompletuar transferimin e Achraf Hakimit nga Real Madridi në formë huazimi dyvjeçar. Mbrojtësi i krahut ishte pjesë e Marokut në Kampionatin ... Read More

Zyrtare: Favre trajner i Dortmundit

22/05/2018

Borussia Dortmundi është bërë me trajner të ri pas largimit të Peter Stoger. Klubi gjerman ka konfirmuar pak minuta më parë emrimin e Lucien Favre ... Read More