Tag: Drake

23 vjeçarja lind një nga foshnjat më të mëdha në Mbretërinë e Bashkuar!

21/11/2019

Jessica Drake, 23 vjeç nga Hull, lindi vajzën e saj gati 4,6 kilogram  me partnerin e saj Benjamin muajin e kaluar. Duke planifikuar një lindje ... Read More

Drake hedh në ankand fletoren e teksteve të tij, që daton prej vitit 2000

20/05/2019

19:45 | 20 Maj 2019 19:45 | 20 Maj 2019 Fletorja e teksteve të Drake është në shitje për 35,000 dollarë. Para disa muaj një ... Read More

Drake thyen rekordin për numrin e shpërblimeve ‘Billboard Music Awards’

02/05/2019

Drake ka thyer rekord me marrjen e shpërblimevenë “Billboard Music Awards”. Mbrëmja e ndarjes së çmimeve “Billboard Music Awards 2019” u mbajt në MGM Garden ... Read More

‘Mallkimi’ që Drake po ua përcjell sportistëve zuri edhe PSG – Rastësi?

15/04/2019

‘Mallkimi’ që Drake po ua përcjell sportistëve zuri edhe PSG – Rastësi? Reperi i njohur amerikan, Drake, duket sikur bart një mallkim tek të gjithë ... Read More

Drake thuhet se është njeri familjar, tejet i lidhur me djalin

17/03/2019

Drake thuhet se po bëhet një njeri mjaft familjar. Reperi duket se po mësohe me rolin e tij prej baai. Sipas TMZ, Drake është gjithnjë ... Read More

Drake dhe Future gati për “What a Time to be Alive 2”

14/03/2019

Drake dhe Future duket se po bëjnë gati një project të ri. Reperi i OVO dhe Future kanë kryesuar top listat me albumin “What a ... Read More

Drake është shpallur artisti me më së shumti shitje

27/02/2019

Organizata ndërkombëtare diskografike (IFPI) e ka shpallur muzikantin Drake si artistin më më se shumti shitje në botë për vitin 2018. Falë albumit “Scorpion”, 32-vjeçari ... Read More

Drake dhe Adele takohen dhe luajnë Bowling

22/02/2019

Miqësia e Drake dhe Adeles po bëhet shumë serioze. Superyjet kaluan të dielën duke u relaksuar në San Fernando, ndërsa TMZ raporton se ata shkuan ... Read More

Drake falënderon Kanyen përkundër konfliktit që po kalojnë

17/02/2019

Përkundër konfliktit të tyre dhe acarrimit të marrëdhënieve, Drake ende ka respekt për Kanye West. Kur ka reflektuar në mixtape të tij, në 10 vjetorin ... Read More

Drake blen mbrojtës të iPhone në vlerë 400 mijë dollarë

15/02/2019

Drake po e bën telefonin të tij super ekskluziv. I freskët nga triumfi në Grammy për këngën më të mirë rep, Drake ka gëzuar veten ... Read More

Meek Mill publikon paralajmërimin e videoklipit me Drake

07/02/2019

Meek Mill dhe Drake janë duke punuar në videoklipin e ri të tyre. Meek Mill dhe Drake besohet se janë në fund të xhirimeve të ... Read More

Drake u dhuron dy punëtoreve të McDonalds 20 mijë dollarë

31/01/2019

Drake duket se nuk është i përfunduar në misionin e tij për projektni “God’s Plan”. Pasi dhuroi një milion dollarë për videoklipin e tij një ... Read More