Tag: drastike

“Mezi paske pritur për t’u dobësuar për të bërë kështu fotosh”/ Komentuesit kapen me Fifin pasi humbi peshë

17/10/2020

Fifi ka rrëmbyer tërhequr vëmendjen e të gjithëve pas rënies drastike në peshë dhe postimet e saj në rrjete sociale marrin shumë komente. Pas humbjes ... Read More

A po bëhen robotët më të ngjashëm me njerëzit?

11/10/2019

Profesorët në Universitetin e Merilendit po mundohen që të përmirësojnë në mënyrë drastike inteligjencën artificiale duke u përpjekur që t’u mësojnë robotëve të mendojnë dhe ... Read More

Ronela Hajati mezi njihet pas këtij ndryshimi

29/04/2019

Ronela Hajati njihet si artiste që guxon të bëjë ndryshime drastike në pamje. Ronela Hajati ka ndarë me ndjekësit disa imazhe në rrjete sociale, në ... Read More

Suzana Mushkolaj plot stil dhe elegancë në imazhet e reja nga Holanda

20/02/2019

Ajo rrëmbeu zemrat e publikut me moderimin e emisionit “Metamorfoza”, që solli ndryshime drastike të personazheve që u bënë pjesë e tij. Suzana Mushkolaj nuk ... Read More

Rritet numri i fëmijëve me probleme në të folur

06/03/2018

6 March 2018 / 14:55 Është rritur në mënyrë drastike numri i fëmijëve me probleme në zhvillimin e të folurit. Nga hulumtimet e fundit rezulton ... Read More